Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Annak a bizonyítását fogják...

Annak a bizonyítását fogják kérdezni egy dolgozatban, hogy ha egy tetszőleges pont háromszög oldalegyeneseire vetített képei egy egyenesen vannak akkor és csak akkor ha a pont a háromszög köré írt körén van, oda vissza kell a bizonyítás?

Figyelt kérdés
Hiányoztam amikor vették.

2013. febr. 3. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Itt le van írva… Ha megbízhatatlannak tűnik, akkor olvasd el angolul is, vagy kérj meg valakit, hogy fordítsa le!


(Így elnézve majd rá kell szánnom magam, hogy szerkesszek nekik szebb ábrákat…)

2013. febr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, de kéne annak is a bizonyítása hogy ha egy egyenesen vannak a vetületek akkor a pont a köré írt körön van.
2013. febr. 3. 21:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom… Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez a bizonyítás oda-vissza működik, azaz minden lépésében „akkor és csak akkor” tételeket használunk. Gondold csak végig, ha valamelyiknél elakadsz, akkor pedig kérdezz rá. (Lehet, hogy hazudok.)
2013. febr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!