Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges lenne az embereket...

Lehetséges lenne az embereket tenyészteni?

Figyelt kérdés

Elég sok beteg rossz genetikájú ember van a világon,mi lenne ha csak azok nemzenének utódokat akik akik jó sportteljesítménnyel rendelkeznek magasak izmosak, stb előbb -utóbb így globálisan az egész világon csupa életerős feltörekvő homo sapiens sapiens lenne.

Vagy először csak pl engedély kellene a gyereknemzéshez és pl ha valakinek a bizonyos messzeségű felmenői között voltak sülyos betegek akkor az nem kapna engedélyt helyett pedig örökbe fogadhatnának egy árva gyermeket...így szerintem az egész emberiség előbb utóbb kitisztulna a betegségekből stb-ból.


2013. febr. 6. 19:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehetne kivitelezni (már). Sőt, lehet, hogy ha ezt csinálná, akkor az emberiség ki is halna, vagy ha nem, jönnének a beltenyészet káros hatásai. Ugyanis nagyon kevesen vannak, akik még csak náthásak sem voltak.
2013. febr. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Szerintem pont h. erősebb lenne az immunrendzserünk...

Én ezt az egészet úgy tudom elképzelni h. pl 18 évesen mindenkinek be kellene mennie egy központba a papírjaival családjával orvosi leleteivel és ellenőriznének rajta dolgokat teszteket kellene kitölteni meg fizikai gyakorlatok is lennének ami úgy lenne beállítva h. egy teljesen egészséges ember gond nélkül végre tudja őket hajtani...ha valaki a teszt bármely részén nem menne át az nem kapna engedélyt szaporodásra ilyen egyszerű...nem értem mi lenne ezzel a probléma Jah hogy akik tádják h. átlag alatti iq val születtek és testi fogyatékosságuk van esetleg krónikus betegség ami nem balseset következtében alakult azok fel lennének háborodva? Hát sajnálom de így a világnak jobb lenne...

2013. febr. 6. 20:56
 3/26 A kérdező kommentje:
Meg félreértetted amit írtam...nem azt mondtam ha bárnyhimlős volt valami felmenő akkor nem szaporodhat hanem ha pl rákos vagy valami ilyesmi betegség ami kialakul benne magától...
2013. febr. 6. 20:58
 4/26 anonim ***** válasza:

Ez a hitleri ideológia csírája.


Egyébként pedig: aki beteg, annak alapból kevesebb esélye van a túlélésre/szaporodásra (de még akkor is, ha csak ilyen gént hordoz), nem szükséges erre még rá is játszani. Az állati populációkban sem egészséges minden egyed.


Ennek a mesterséges szelekciónak egyetlen elfogadható helye van (ahol kiválóan működik is): ez pedig a párválasztás.

2013. febr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

"így globálisan az egész világon csupa életerős feltörekvő homo sapiens sapiens lenne."


Ez hülyeség. Egyrészt mindig vannak gyengék. Másrészt egy faj legnagyobb ereje a sokféleség: ha egy populációban minden egyed egyforma, az egy nagyon gyenge populáció. Hiszen ugyanaz a gyengéjük is, így egy jól irányzott környezeti ráhatás túlélők nélkül kiírtja az egész fajt.

2013. febr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Ezt a nácik már kipróbálták, de nekik sem jött össze.


"gy globálisan az egész világon csupa életerős feltörekvő homo sapiens sapiens lenne. "

Mitől lenne egy egészséges ember feltörekvő? Szerintem inkább azok a feltörekvők, akik bénák, kicit, és így akarnak kompenzálni.


"így szerintem az egész emberiség előbb utóbb kitisztulna a betegségekből stb-ból."

Ez teljesen rossz gondolat. A betegségek 99%a nem genetikai eredtű, a legtöbb kórokozók által terjesztett vagy életmódbeli esetleg fejlődési rendellenességre vezethető vissza. (pl. a down kóros gyerek szülei majdnem biztosan teljesen egészségesek, csak az ivarsejtek érése közben történik valami probléma) Amitől megszabadulhatnál, az nem éri meg a befektetett munkát és áldozatot.

2013. febr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Gattaca című filmet. Kicsit le vagy maradva, ezen már túlhaladt a tudomány.
2013. febr. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Stephen Hawking többet vitte előre a világot, mint ezer olimpiai bajnok.
2013. febr. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 gromo ***** válasza:
100%

A kérdés megfogalmazása kicsit egyszerű, de lényegre törő. Az ötlet nem új, a genetika ill. az evolúció felismerésével már megfogalmazódott. Egy angol úriember Francis Galton vélekedett először úgy, hogy az ember irányított szaporodásával jobb és jobb tulajdonságok lennének elérhetők. Ezt eugenikának nevezte el.

Nézetei szerint két alapvető beavatkozási forma lenne lehetséges : a pozitív eugenika, amikor az előnyös tulajdonsággal rendelkező egyedek egymás közötti házasodásával és minél nagyobb számú ( feltehetően előnyös tulajdonsággal rendelkező) gyermek születésével javítanák a z emberi faj tulajdonságait. A másik, a negatív eugenika, ennek során a bizonyosan genetikai ártalomban szenvedő emberek szaporodását korlátoznák. Ez az eugenika lényege.

Az már a történelem sajnálatos elhajlása, hogy az eugenikát mire és hogyan használták fel. Ennek előzménye a fajelmélet kialakulása, ami Linnével indul ( teljesen tudományos alapon), majd Blumenbach megalapította a tudományos antropológiát. Ezt felkarolva kezdetek egyesek különbséget tenni a rasszok között s ilyen -olyan vélt , vagy valós különbségek alapján alsóbb - felsőbbrendűnek minősíteni az emberi rasszokat.Ez az 1800-as évek végére tehető. ( Gobineau 1893). Aztán ez a már ismert módon gyűrűzött tovább, a nácik ideológusai kisajátították, eltorzították a maguk politikájának megfelelően, s az eugenikával takarózva tették, amit tettek. Ezzel magát az eugenika megnevezést oly mértékben kompromittálták, hogy ezt követően szinte minden tudós elhatárolódott ettől az elmélettől, de ettől függetlenül a törekvések az ember genetikai állományának és tulajdonságainak javítására nem szűntek meg, csak más, humánusabb formában folynak tovább. Pl. genetikai tanácsadás, a magzat intrauterin genetikai vizsgálata, a terhesgondozás során a kötelező vizsgálatok mind mind azt a célt szolgálják, hogy a genetikai károsodások minél kisebb frekvenciával "menjenek tovább".

2013. febr. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

"Stephen Hawking többet vitte előre a világot, mint ezer olimpiai bajnok."

Engem tök érdekel, hogy mivel vitte előrébb a világot. Milyen elmélete volt? Legjobb tudomásom szerint, a leghíresebb elméletét, a fekete lyukak Hawking sugárzását nem lehet bizonyítani a fekete lyukak körül kialakuló akkréciós korong sugárzásától. De fix me.

2013. febr. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!