Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a természetben megtalál...

Melyik a természetben megtalálható első és második leggyakoribb anyag?

Figyelt kérdés
2013. febr. 7. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Az egész világegyetemben a hidrogén. A Földön, ha az atmoszférát és a hidroszférát is vesszük akkor az oxigén.
2013. febr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A világegyetemben a plazma az biztos. A Földön nem tudom :S akkor oxigén?
2013. febr. 7. 16:34
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

plazma? az egy halmazállapot

a világegyetemben a hidrogén, a második a hélium

a földön jelenleg valszeg a víz a leggyakoribb, aztán a nitrogén szerintem

2013. febr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6%
a plazma egy anyag... IS
2013. febr. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A plazma nem anyagfajta, hanem halmazállapot. Mindenképpen a hidrogén az Univerzum leggyakoribb eleme, részaránya több mint 90%. Utána a hélium következik a sorban.

A Földkéregben az oxigén a leggyakoribb, és a szilícium a második leggyakoribb elem. Az egész bolygót tekintve nem tudom melyik a leggyakoribb elem, de ha tippelni kéne akkor a vasra tippelnék.

2013. febr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"A világegyetemben a plazma az biztos."


A plazma egy halmazállapot. De amúgy a világegyetem sem áll legnagyobbrészt plazmából, szóval sehogy sem igaz.


Plazmaállapotú anyag a csillagokban van, ahol elektronjaiktól megszabadított hidrogén, hélium és egyéb atommagok keverednek. Ezt szokták plazmának mondani, de nem mint anyag, hanem mint állapot.


De a csillagok tömegének a többszöröse kering a galaxisokban por, törmelék és gáz állapotban. (A fekete lyukak anyaga sem plazmaállapotú, de az egy másik történet.)

2013. febr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
34%

na majd én meg mondom itt a frankot: világegyetemben: 1. hidrogén

2. hélium

főldőn : 1 oxigén

2. szilicium ( homok ,kvarc, gránitban előfordul)

2013. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!