Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez most UFO? Vagy valami...

Ez most UFO? Vagy valami surranórepülő? Csillagászkodás közben szoktam észrevenni, hogy van egy csillagféle az égbolton és áll. Bővebben lent:

Figyelt kérdés

És ha odanézek erre az álló "csillagra" egyszer csak elindul, és egyre halványodik, vagy a Vénuszt megszégyenítően felcsillan, és elhalványodik.

-nem repülő. nem űrszonda. nem műhold, mert ezeket ismerem.

Ti nem láttatok már ilyet? És hangja sincs!


2009. szept. 5. 15:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Miért nem nézed meg a távcsöveddel? HM?
2009. szept. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%

ezt nem vhol újpestről látod?:D


mert itt van vmi fényes dolog, ami este elég fényesen világít, néha feljebb megy, majd lejjebb, néha halványodik, majd eltűnik.

2009. szept. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem én pécsi vagyok, de régebben is most is sokat kémlelem az eget. Nos anyummal,és már másokkal is láttam és többször is, több helyen!

Pontos leírás:

Pl. kint vagynk és nézzüka csillagokat..pl. van az égen egy álló csillag (ami kb. átlagos fényű csillagnak látszik) ami nem tűnik fel, hogy nem csillag, mert sokáig áll:) aztán véletlenül arra nézek és látom, hogy elindul, aztán felvillan, nagyon erős fényűre, majd szépen elhalványodik menet közben. Ez szokott leni, és mindig máshol jön elő. Persze nem mindig látom, de előfordult, hogy egy évben 5-6 szor is!

2009. szept. 5. 16:11
 4/17 anonim ***** válasza:
lehet az egy felhő is vagy valami légköri zavar...
2009. szept. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Egy deka felhő sem volt! Egyszer sem!

Olyan válaszoljon, aki tényleg látott hasonlót!

Az előbbieknek azért köszi a választ:-)


Arra is gondoltam, nem lehet valami katonai repülő? De mondjuk elég fura ahhoz képest is.

2009. szept. 5. 17:57
 6/17 anonim ***** válasza:

Figyelj mondtam már ha csillagászkodsz van távcsöved nézd meg azzal.

Egy csillagász unokája vagyok:)

2009. szept. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

hú, mi is láttuk ezt a csillagot!

vagyis még ha nem is ezt, de hasonlót. kint voltunk egyik éjjel, mikor már a Hold is lebukott a horizont alá, és kémleltük az eget. először előre-hátra, jobbra-balra, majd egyre fényesebb lett, és fénycsóvát lőtt maga elé, elhalványodott, és a vonalon elég gyorsan [gyorsabban, mint repülő, vagy bármi közlekedési eszköz] elindult, majd miután átszelte az eget, eltűnt. Apám is látta aznap este, ez nagyon durva.

Valaki tudja, mi ez?

2009. szept. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom mi ez, de talán nem is kell rá földi magyarázatot találni. Szerintem simán lehetett UFO.

Nem tudom hogy igazak-e azok a felvételek, amik a youtube-on vannak a NASA felvételei, hogy az űrben rengeteg kis csészealj figyeli a Földet. Nagyon rémisztő volt végignézni. És azok nem csillagok, nem is űrszondák voltak. Azokat valamilyen intelligencia irányította... Ki is rázott a hideg.

2009. szept. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy későn írok, de most láttam a kérdést.

Én is láttam ilyet a bátyámmal együtt, és mi sem tudjuk mi volt az. De érdekes. Még nyáron láttuk, és csak egyszer. Amit te láttál az milyen gyorsan mozgott? Mert amit mi láttunk az lassan. Láttuk, hogy az égen van egy fényes csillag, aztán azt vettük észre, hogy nagyon lassan elindul, haladás közben pedig teljesen elhalványodott/eltűnt. Ezt mind egy elég rövid távon.

Fura.


17/L

2009. szept. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!!


Akkor ezek szerint többen is láttátok!

Még érdekelne néhány észrevétel!

Sajnos a távcsövem nincs nálam, csak szabd szemmel néztem:(


Nem hiszem el, hogy akik kémlelik az eget, nem vették még észre!

2009. szept. 12. 15:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!