Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség a felnőtt és...

Mi a különbség a felnőtt és embrionális őssejtek között?

Figyelt kérdés

Az emberek is rendelkeznek őssejtekkel pl. ivarmirigyeknél, vöröscsontvelőben. Mi a különbség a "felnőttben lévő és az embrióban lévő őssejtek kötött (felhasználás, tulajdonságok stb...?

Kösz a segítséget. :)



2013. febr. 10. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Az embrionális őssejt totipotens, gyakorlatilag bármi lehet belőle. A felnőtt őssejtek többnyire multipotensek tehát kevesebb dologgá differenciálhatnak. A dolog hátterében az áll hogy az embrionális fejlődés alatt jelentkező transzkripciós faktor grádiensek kihatnak a sejtekre aminek következtében egyre kevesebb jelre reagál mivel pl kevesebb receptort expresszál. Ha jól tudom európában nem használhatsz embrionális őssejteket habár vannak kibúvók. A felnőtt őssejtekkel nagyon sok mindennel próbálkoznak, kezdve a "nem gyógyuló" pl idegsérülések kezelését, használják pl mesterséges kromoszómák hordozóiként, rák kezelésben stb. Remélem tudtam segíteni
2013. febr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha jól értem, akkor sokkal korlátoltabb a defferencációja? Amúgy írtad az idegi regenerációs próbálkozásokat, ezekkel még csak próbálkoznak, vagy van felmutatható eredmény is (konkrétan ideg regenerációval kapcsolatban)?
2013. febr. 12. 20:23
 3/3 anonim ***** válasza:

mi levetetjük a gyermekünk őssejtjeit, de sokan azt mondják, hülyék vagyunk, mert kinyerhető felnőttkorban a csontvelőből is. és ez igaz is, de ott van az első, amit írt előttem a válaszadó.

másik, h életünk során rengeteget fertőzzük saját testünket. levegőszennyezés, ételek, elektronikus szmog.általában kapunk párévente atomkatasztrófát is, meg ki tudja még miket, amit nem tudunk. én már 2x is kaptam atomsugárzást, csernobil, aztán fukusima. és ezek a dolgok jelentősen befolyásolják őssejtjeink minőségét, osztódási képességét.


aztán amire minden okostojás csak a szemét forgatta, és az volt a válasz, hogy jólvan, ne legyek ilyen pesszimista, akkor sem éri meg, mert akkor is drága:

hogy mit csinál az ember, ha pont a gyermek csontvelője betegszik meg? márpedig a leukémia kifejezetten gyerekbetegség.akkor nem tudják levenni az őssejtjeit. és ha autoimmun betegsége lesz? akkor megint használhatatlanok lehetnek.

2013. márc. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!