Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » MIért van sok száguldó meteor...

MIért van sok száguldó meteor az űrben? És ezek honnan jönnek? Mi mozgatja őket az űrben?

Figyelt kérdés
A kérdfések fel vannak téve!

2013. febr. 17. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Inkább az volna a furcsa, ha csak kerek egész bolygók volnának egy ekkora világban. Pont az mozgatja őket, ami a Földet is, illetve ha valami ütközés miatt jöttek létre, akkor még az ott kapott energia.
2013. febr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

Az a sok meteor nagyrészt a Naprendszer kialakulása során keletkezett törmelék.


Nem jönnek, itt vannak, néha közelebbről is látunk egyet-egyet.


Nem mozgatja őket semmi, mint ahogy nem sok minden van, ami megállítaná őket. Ha kicsit árnyalni akarjuk, akkor megjegyezhetjük, hogy a gravitáció hat rájuk. Amikor közelebb vannak a Naphoz, akkor a helyzeti energiájuk kisebb, viszont nagyobb a mozgási energiájuk, ilyenkor gyorsabban mennek, és fordítva. (Lásd Newton I. törvénye, illetve Newton törvénye a gravitációról.)


Más:

Miért van ez a sok hülye ember a Földön? És ezek honnan jönnek? Mi mozgatja őket? (Miért itt teszik fel a 7. osztályos fizika kérdéseket?)


A kérdfések fel vannak téve!

2013. febr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ÓÓ te rosszindulatú, ha nem tetszik a kérdés nem kell rá válaszolni! majd válasozl rá akinek kedve van hozzá!
2013. febr. 17. 22:26
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"MIért van sok száguldó meteor az űrben?"

Azért, mert még nem álltak össze nagyobb bolygókká, esetleg nem semmisültek meg egy ütközésben. A bolygókat felépítő anyagcsomók kicsiként kezdik, folyamatosan nőnek nagyra. A Föld is ilyen kicsi, aszteroida méretű rögökből tapadt össze ilyen szép nagyra.

"És ezek honnan jönnek?"

Onnan, ahol kialakultak. A csillagközi por valamiért (mondjuk egy szupernóva lökéshullámának hatására) elkezd sűrűsödni és ott jönnek létre. Aztán onnan indulnak mindenfelé, ha épp olyanjuk van.

"Mi mozgatja őket az űrben?"

Ütközések, robbanások mozgatják őket. A hozzánk elérő aszteroidák nem fényévek millióiról érkező vándorok, hanem a Naprendszerben keringő kisbolygók. Manapság úgy gondoljuk, annak idején a protoplanetáris korong nevű porfelhő elkezdett forogni és sűrűsödni, ebből lettek a bolygók, a külső területeken meg rengeteg apró üstökösmag, kisbolygó és egyéb maradt. Ezek is azt teszik, mint a Föld: keringenek a Nap körül. Csak éppen soknak eléggé elnyúlt a pályája, ezért csak ritkán vannak földközelben. Még több meg nem is kerül a bolygónk közelébe. De egyébként ők is csak békés keringők, akiket a különböző egyéb égitestek gravitációja irányít ide-oda. Nem őrült ámokfutók, csak innen nézve azok.

2013. febr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1-es és 4-es a kitűnő válaszokat!
2013. febr. 17. 22:30
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

nem, semmi okod a felháborodásra, a második válaszolónak meg nekem viszont van.

"mi mozgatja őket az űrben?"

Amikor a kérdést feltetted, akkor okosabbnak érezted magad, mint egy sárga tök?

2013. febr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akik belém kötnek mind minusz pontot kapnak, úgy kötekedjetek!
2013. febr. 17. 22:38
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

hüm hüm kitűnő válaszok?

Akkor nekem is beírhatsz néhány minuszt mer nem akar 20 alá menni az indexem.


Amúgy ha elgondolkoznál a kitűnő válaszokon én megkérdezném hogy ha a föld ilyen kődarabokból állt össze ilyen szép formává és amúgy a naprendszer meg az összes bolygó ,ugyan mi a francért forog minden körbe ,honnan származik ez a sok impulzusmomentum .


Mér nem csak összeugrott ez a sok szär homok egy kupacba és állna ott egy helyben a saját tengelye körül na persze a nap körül keringene nehogy belezuhanjon de pl a nap mért forog? és mért forog a galaxis, na ezek a nagy kérdések erre válaszoljon valaki tökéletesen.


Az meg tényleg színvonalon aluli kérdés hogy mi mozgatja a meteort az űrben mert semmi nem mozgatja csak próbál megszabadulni a mozgásenergiájától mint ahogy minden aszimetrikus rendszer szimmetriára törekszik azaz nyugalomra.

Őneki a földbe csapódás a nyugalom :D

A kérdés az hogy honnan származik a mozgásmennyisége ,ja persze rálehet vágni hogy az ősrobbanásból de honnan származik az ősrobbanás?

Miért akarna kirobbanni egy rendszer amin kívül még nincs semmi ezáltal nincs aszimmetria sem aminek a robbanás által kellene kiegyenlítődni mint valami thermodinamikai törvénynek.


ezek megoldandó kérdések

2013. febr. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Pontozz, ahogy jónak ítéled! Erre vannak az ujjacskák, ezt jól látod.


Mindenesetre megjegyzem, hogy válaszoltam a kérdésedre, és minden rosszindulattól mentesen próbáltam még egyéb elgondolkodtató kérdéseket is feltenni. Bocsánatot kérek, ha túl offenzívre sikerült. Egyszerűen az én céljaim nem merülnek ki annyiban, hogy halat adok az éhezőnek, hanem szeretném őket megtanítani halászni is. (Ezt nem tudom ki mondta eredetileg, de a Big Bang Theoryban Penny emlegette…) – Viszont az „aki kötekedik azt lepontozom” hozzáállás határozott rosszindulatra vall…


A kitűnő válaszokkal kapcsolatban:

Mivel kősziklák egymással igencsak rugalmatlanul ütköznek, ezért az ütközések pont hogy elviszik az energiájukat, lelassítják őket, kisebb helyzeti energiájú pályára jutnak általuk. – Azért elég ritkán szoktak ütközni.


Hogy robbanások mozgatnák őket azt is eléggé kétlem, talán néhány nagyobb dolgot tud meglökni néha egy egy gejzír féleség, de ez még ritkább dolog, mint hogy ütköznek. – Egy igen lényeges robbanás volt, amikor a Napot megelőző csillag felrobbant. Annak az energiája van tárolva a Naprendszer gyakorlatilag összes anyagában/energiájában.


Amúgy a 4-es válasz a harmadik kérdésre adott válaszának első felétől eltekintve egész jó. Összességében egy „jót” talán megér.


Az 1-esbe nem tudok belekötni. Mondjuk lényegileg nem is válaszol a kérdéseidre… „A meteorok azért vannak itt, mert itt vannak, és mozognak, mert mozognak, akárcsak a Föld.” – Én legalább hivatkoztam törvényekre.


8-as, ment a piros kezecske!

2013. febr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A Föld is ilyen kicsi, aszteroida méretű rögökből tapadt össze ilyen szép nagyra."


Nem igaz! A föld folyékony anyagból szakadt ki és hül le! A kisebb csomók nyilván hamarabb kihűltek mint a Hold és az aszteroidák mint cseppek nyilván még hamarabb.Tehát pont fordítva a Föld nem szilárd anyagból állt össze hanem folyékony nagy tömeg szétszakadásából amiből sokezer különböző nagyságú égitest lett.

2013. febr. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!