Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elméletileg ha nincsen külső...

Elméletileg ha nincsen külső inger sehol, akkor az agy neuronjai csöndesek? Vagy van ilyen agyterület, amire ez elméletileg igaz, azaz nincsenek benne önmagukba záródó ciklusok, vagy ha igen, akkor azok lecsengenek idővel?

Figyelt kérdés

2013. febr. 19. 14:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mivel az agy működéséről minimális információink vannak az agy bonyolult felépítése miatti nehéz tanulmányozás miatt, így erre aligha kapsz választ.
2013. febr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azért ezt csak tudni, általánosítva néhány neuronról vagy egy kisebb agyterületről. Nem az érdekel hogy véletlenül lehet-e benne, hanem hogy alapvetően van-e benne egy lecsengés, illetve, hogy csak külső ingerből kaphat-e energiát úgymond. Ezek alapelvek.
2013. febr. 19. 15:15
 3/17 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nem tud az egész agy "lecsengeni", mert akkor ingerek nélkül eldőlnénk, mint egy zsák, ami azért ritka. De amúgy is kevés olyan területet tudok elképzelni, ami egyáltalán nem működne ingerek nélkül. Ha mégis van ilyen, akkor az el is hal idővel, vagy átvesz más funkciókat. (Az agykéregről van szó.)
2013. febr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
nem érted a kérdést, nem a valódi agyról beszélek működés közben, persze hogy nincsen agyhalál hirtelen. Ez egy elméleti kérdés. A kérdés lényege hogy átlagosan az aktivitást külső ingerek tartják fent, vagy lehetnek önfenntartó mintázatok totális csendben is? Ilyen nyilván soha nem fordul elő a valóságban de a kérdés mégis egy lényeges elemére kérdez rá az agyműködésnek, ami nem triviális és jól eldönthető kérdés elvben.
2013. febr. 19. 16:16
 5/17 anonim ***** válasza:

"lehetnek önfenntartó mintázatok totális csendben is?"

Például álmok. Vagy az emlékek.

2013. febr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ellenőrizd le!


Figyeld az elmédet, hogy meddig van csendben! A legtöbb embernél legfeljebb néhány másodperc és azonnal elkezd zajongani az elme. Egyébként általában a külső ingerektől független ismétlődő gondolatmintákat "szed" elő.

2013. febr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Doruss ***** válasza:
Szerintem a gondolatok miatt nem igazán lehet ilyen.
2013. febr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
hányszor mondjam, hogy ne hozzatok ilyen valós példákat, hogy figyeljem magamat. Az álomról azt állítod talán, hogy semmi külső inger nem befolyásolja? Tudtommal ez nem igaz. De ha így is lenne, ez nem válasz a kérdésemre, mert más területre még igaz lehet.
2013. febr. 19. 19:35
 9/17 Wenckebach válasza:

A kérdésed tetszik, viszont válaszolni rá azért nagyon nehéz, mert a totális ingermentességet borzasztó nehéz elképzelni elméleti síkon is. Ez ugye korántsem csak azt jelentené, hogy a klasszikus érzékszervek felől nem érkezik ingerület, de azt is, hogy a test funkcióit ellenőrző vegetatív idegrendszer felől sem, valamint nem jelentene ingert semmilyen ion (ide értve a pH-t is) vagy akármilyen molekula (akár hormon, akár egészen más) koncentrációváltozása, semmilyen ozmotikus vagy hőmérsékleti változás, de még az agy vérellátását érintő változás sem - csak hogy párat említsek. Ha pedig a molekuláris szintű anyagcserét kezdjük el vizsgálni, gyakorlatilag lehetetlen meghúzni azt a határt, ahol az agy önálló tevékenysége befejeződik, és külső hatásról beszélünk.

Biztosan van nem kevés olyan neuron, ami spontán akciós potenciálok képzésére képes, több közülük nagyon szabályos ritmust tart. Az agy működéséhez azt is meg kell érteni, hogy a szinapszisokban a transzmitter-kiáramlás megtörténhet spontán is hol kisebb, hol nagyobb szinten, és ez igaz a különféle receptorok, ioncsatornák (gyakorlatilag minden fehérje) konformációváltozására is, így az ingerületek keletkezése inkább írható le az ingerlésre/transzmitterekre/egyebekre nagyon érzékeny valószínűségek formájában, mint egyértelműen folytonos KI/BE állapotokként.

Remélem, tudtam valamennyit segíteni, bocs, ha nehezen érthető, ahogy fogalmazok. :)

2013. febr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azt tudom hogy jelenleg nincs olyan elmélet, ami leírná az agyat sem részletesen, mert rendkívül sokféle neuron van, sem nagyjából, de akkor ezek szerint a modelleknek ebben a tulajdonságában sincs egyetértés, amit én kérdeztem.
2013. febr. 19. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!