Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen problémák jelentkeznek...

Roland.csoki kérdése:

Milyen problémák jelentkeznek napjainkban a környezetvédelem terén és ezeknek mi az oka?

Figyelt kérdés
Mit kéne tenni ez ellen a otthon, suliban,vagy baráti társaságban?

2013. febr. 24. 16:53
 1/4 Dubi ***** válasza:
100%

Ne szemetelj, gyűjtsd szelektíven a hulladékot, ha kerted van komposztálj, kapcsold ki a nem használt elektromos szerkezeteket, csukd be az ablakot ha fűtesz, moss környezetbarát mosóporral, ha lehet, inkább használj tömegközlekedést. Ennyi jutott eszembe.


Okok? Az emberek lusták és trehányak.

2013. febr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Atomenergiát népszerűsíteni: kevesebb hulladék keletkezik.


Paks 11,66 Ft-ért állít elő egy kilowattóra áramot.

Az ország fogyasztásának 43,26 százalékát adja.

.

.

.

/én 41 Ft-ért kapom, valaki jól keres rajta/

2013. febr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az is a baj, hogy azon kívül hogy energiatakarékos égőt használunk, meg elzárjuk a csapot hogy ne csöpögjön sokkal többet is tehetnénk. És még csak nem is pénz kérdése a dolog. Nemrég volt szerencsém lemosatni az autómat egy száraz mobil autómosóban és semmi különbséget nem találtam a végeredményben. Ugyanolyan tiszta volt az autó mintha egy vizes kézi mosóba vittem volna....csak annyi különbséggel hogy megspóroltam vagy 200 liter ivóvizet az emberiségnek. És még csak többe sem került. Egyszerűen nem értem hogy nálunk ez miért nem terjedt még el jobban és hogy egyáltalán ha ilyen létezik miért mossák még az autókat ivóvízzel??? Nyugatabbra tőlünk ez már sokkal elterjedtebb. Egyszerűen csak felfogás kérdése lenne és ráadásul már nem is egy ilyen cég van ami ezzel foglalkozik. Én náluk voltam: [link]
2013. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

- A túlnépesedés miatti erdőirtások (ettől borul a kényes egyensúlyi állapot).


- A növekvő energiaszükségletet egyre nagyobb mértékű (főként szén) fosszilis tüzelőanyagok elégetésével biztosítjuk. (nő a széndioxid kibocsájtás ettől megborul a kényes egyensúlyi állapot)


- Energiahatékonyság, szelektív hulladékgyűjtés és újrahasznosítás (gyakorlatilag) teljes hiánya (nő a káros-anyagkibocsájtás ettől megborul a kényes egyensúly)


- pazarló és és egyáltalán nem hatékony komplex rendszerek működtetése (Amit kizárólag a kapitalizmus és a profithajszolás mozgat. Végül is ez mindenre igaz, mármint hogy mindennek ez az oka.)


Mit lehet tenni? szelektív hulladékgyűjtés, víz,áram,gáz tudatos használat, de sajnos a probléma megoldásáért az átlag ember nagyon keveset tehet.

2013. nov. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!