Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A házi macskát milyen állatból...

A házi macskát milyen állatból keresztelték genetikailag?

Figyelt kérdés
A kutyát a farkasból, ezt tudom. Bár az még kérdéses, hogy mikor tájban kezdődött, mert az 1500-as években is voltak már és tartottak kutyát, a királyok, királynők kastélyaiban.

2013. febr. 24. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Állítólag nem keresztezték, az ősi nagymacskák természetes, élőhely-változáshoz való igazodása nyomán vált ilyenné.

A linket ha átnézed, szinte mindegyik máshova teszi az ősét.

Pl. az ősi kardfogú tigris, vagy az ősi egyiptomi macskákra eredezteti, másik egyéb ősi fajokra. Én pl. láttam olyan filmet, ahol a mai vadmacskát, a szervált tekintik a házimacska ősének.

Szerintem biztosat senki sem tud.

2013. febr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Sem a kutyát sem a macskát sem keresztelték, hanem háziasították.

2. A kutyát jóval 1500 előtt háziasították már, úgy 10 000 és 100 000 évvel ezelőttre teszik a háziasításának kezdetét.

3. És meglepő módon a vadmacskától származtatható (annak alfaja) a háziasított azaz domesztikált macska.

2013. febr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Gondolom nem Krisztus Egyházának nevében tetted fel a kérdést.


Egyébként nem tenyésztés eredményeként került az ember közelébe, hanem háziasítással. Egyes leletek 10000 évvel ezelőttre taksálják a domesztikációt.

2013. febr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. febr. 24. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!