Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Helyesen ábrázolják az áram...

Bacskan16 kérdése:

Helyesen ábrázolják az áram irányát a tankönyvekben?

Figyelt kérdés
Az elektromos töltés ábrázolásánál mindig a pozitívtól a negatív felé haladnak az elektronok. Ez nekem nem stimmel, mert ha a pozitív töltés elekronhiány miatt alakul ki, a negatív pedig elektrontöbblet miatt, akkor találkozásukkor a negatív töltéstől kéne a pozitív töltés felé haladnia az elektronoknak, nem? Javítsatok ki, ha tévedek.

#elektron;töltés;áramirány;pozitív;negatív
2013. febr. 26. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem. Az elektronok valóban arra mennek, mint te gondolod, tehát a negatív töltéstől a pozitív felé, azonban a technikai áramirány az a pozitív töltések „haladási” iránya, így a negatív töltésű elektronokéval ellentétes.


Szóval az első mondatod helyesen, kiemelve amik helyett rosszat írtál:

Az elektromos ÁRAM irányának ábrázolásánál mindig a pozitívtől a negatív TÖLTÉS felé halad a POZITÍV TÖLTÉS.

A többi stimmel.


Amúgy hogy miért így kellett csinálni, azt nem tudom, de rajtam kívül másnak sem tetszik: [link]

2013. febr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Illetve izé… Mivel két ellentétes kérdést is feltettél, és én az apró betűset olvastam később, ezért az első „Nem.” kijelentésem arra vonatkozik. Viszont a fő kérdésre az a válasz, hogy IGEN, helyesen ábrázolják. Szóval a „Nem.” fölösleges a hozzászólásom elején.


Szóval ne kavard össze itt a jó népet!

2013. febr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor jól tippeltem. Jól össze tudja zavarni az embert ez az egész, de mindegy. Kösz a választ!
2013. febr. 26. 17:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezeka bakik az emberiseget a kezdetektol fogva kiserik.
2013. febr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:

#1:

Az ok egyszerű. Amikor az elektrodinamika ezen alapfoglalmai és annak egyenletei megszülettek, még nem voltak bizonyossággal megállapítva a fémekben a töltéshordozók, vagyis fogalmuk sem volt, hogy negatív töltésű elektronok közlekednek fizikálisan.

Felvettek egy elméleti irányt, a számítások szempontjából lényegtelen volt.

Aztán amikor az elektronokat megismertük, kiderült, hogy rossz az elméleti irány, de már az egész fizika így használta, egyszerűbb volt úgy hagyni, mint kifordítani mindent.

2013. febr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Annyit azért szögezzünk le, hogy a pozitív töltés nem halad semerre sem. Ami halad, az az elektron, ami áll, az a proton. A negatív töltés a elektrontöbbletet jelent egy adott ponton, a pozitív töltés pedig elektronhiányt. A pozitív töltés úgy "vándorol", hogy az elektron mozog ellentétesen, ezáltal a "korábbi helyén" hiány, azaz pozitív töltés keletkezik. Ha az áram irányának az elektronhiány mozgását tekintjük, és nem az elektronét. kitisztul a világkép.
2013. febr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor feltöltöttek a Leideni palackot, akkor még folyadéknak képzelték az elektromosságot.


Hogy lehetne valamit negatív mennyiséggel feltölteni?

A tankönyvek jól írják.

2013. júl. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!