Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy genetikában jártas embertő...

Egy genetikában jártas embertől válaszolna néhány kérdésemre? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Voltam véradáson, ahol megmondták, hogy A-s vércsoportú vagyok. Ki tudják deríteni, hogy heterozigóta vagy homozigóta? Anyukám A-s, de nem tudja, hogy homozigóta-e vagy heterozigóta. Valamint az ki fog derülni (amennyiben Rh+ vagyok), hogy heterozigóta vagy homozigóta Rh+? Vagy csak én tudom kikövetkeztetni a szüleim és bátyám vérének teljes ismeretében? E-mailen elküldik nekem az Rh faktorom? Vagy postázzák? vagy egyik se?


A kérdés megfogalmazása azért ilyen, mert a szűrő közbeszólt.



2013. febr. 28. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Genetikai tesztekkel meg lehetne mondani a genotípust, de az egyszerű agglutinációs vércsoport meghatározásnál ez nem derül ki (így nem fogod megtudni a genotípusod).


"E-mailen elküldik nekem az Rh faktorom?"

Ezt a kérdésed nem értem, mit kellene elküldeniük?

Amikor meghatározták az ABO vércsoportot, akkor az Rh faktort is tesztelték. Ha vért adtál, akkor kaptál is egy kicsi sárga füzetecskét, amire még rá is írták a vércsoportod, csak meg kellene nézni.

2013. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem kaptam füzetecskét :( csak megböktek, elmondták, hogy A-s vagyok, aztán leszidtak finoman, amiért nem ittam eleget (első véradás). Úgy értettem, hogy elküldik majd nekem emailre, vagy postán, hogy rh+ vagy - vagyok, vagy sem?
2013. márc. 1. 00:36
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem a krisztina úton voltam, hanem a gimnáziumomban szokott lenni évente egyszer. Mind1 majd megyek 57 nap múlva újra.
2013. márc. 1. 00:38
 4/4 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Ha apukád nem A-s akkor heterozigóta vagy, ha A, akkor csak további csalédelemzés vagy egy PCR vizsgálat segít.
2013. márc. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!