Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biofizika, bionika magas...

Biofizika, bionika magas szintű műveléséhez a matematika mely részterületei szükségesek?

Figyelt kérdés
Fizikán belül, ha jól gondolom elektrodinamika, atomfizika és statfizika, de javítsatok ill. egészítsetek ki ha tévedek.

2013. márc. 2. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Atomfizika szerintem nem nagyon. Esetleg amennyi az alap sugárvédelemhez kell… A statisztikus fizika is inkább mint a termodinamika egy lehetséges megközelítési módja jön be, szóval inkább a termodinamikát mondanám helyette. Ha a molekulák felépítése, modellezésének alapjai érdekelnek, akkor a kvantummechanikát sem úszod meg, aminek a mély megértéséhez a klasszikus mechanikát is nagyon kell vágni…


Matek… Az elektrodinamikához feltétlen kell vektoranalízis, és akkor minden, ami annak a megértéshez szükséges: differenciál és integrál számítás, többváltozós függvények analízise, lineáris algebra… A statfiz meg nincs meg valószínűségszámítás nélkül. Hogyha a szervezeten belüli információáramlással akarsz foglalkozni, akkor simán jól jöhet a gráfelmélet és egyéb diszkrét matekos dolgok…


+ kell még kémia is, szerves kémia, amiben be kell magolni egy csomó vegyület nevét, ezért nem akartam azzal foglalkozni, és mentem inkább fizikaszakra. Szóval a fenti rizsa erősen egy fizikus hozzáállását tükrözi… Egy orvos vagy egy bionikus pontosabban meg tudja mondani, hogy mi mennyire kell, nyilván nem kell annyira vágni a fizika részét, mint egy fizikusnak.

2013. márc. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Éppen az idegrendszer működése és hasonló szép dolgok iránt érdeklődöm, mellé olvasgattam a napokban néhány tudományosabb igényű cikket "kvantumbiológia" keresési témában, jelenleg sci-fi hatású elméletekről... Ennek folytán atomfizika alatt inkább kvantummechanikát értettem.

Vektoranalízis szerintem nem nehéz, hogyha tud integrálni az ember, kérdés, milyen szinten kérdik majd az egyetemen.

Szerves kémia magolós része nincsen ínyemre, de számomra minden biokémiai reakció kisebbfajta csoda :)

2013. márc. 2. 20:38
 3/8 Tom Benko ***** válasza:

Kb. mindegyik. Talán számelmélet nem annyira, de a többi igen. Pl. a kvantumfizikánál néminemű hálóelmélet is fog kelleni, meg valszám szarásig, analízis, klasszikus és funkcionál is, lineáris algebra, csoportelmélet, meg ami még ezekhez csapódik.

@1: Szerencsére van szisztematikus nómenklatúra, nem kell minden nevet betanulni,, csak néhány szabályt, így a név és a szerkezet között bijekciót lehet létesíteni.

2013. márc. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Úgy is megtanulsz mindent az egyetemen alapoktól. Muszáj lesz :) Persze nagy előny, ha már tisztában vagy a dolgokkal, de nem kötelező. Szerintem nem is feltétlenül jó, ha most nekiállnál egyedül a többváltozós függvényanalízisnek vagy egyetemi fizikának... lehet jobb, ha az egyetemi környezetben és előadókkal, nyelvezetükkel tnaulod majd meg. Persze Deriválás, integrálás, lineáris algebra alapjai oké ha megvannak.


... de ha más egyetemre járnál, és nem gimibe (ahogy értettem) akkor persze más a helyzet... érdemes felkészülten átiratkozni.

2013. márc. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és szervekémia, biokémia, sejt molekuláris biológiája stb... ezek kellenek majd erősen. DE! nem SOTE gyógyszerész szinten. Nekünk nem kell megtanulni pl a vegyületek 10000 millió nevét, hanem logikát és gondolkodást adnak. Nem olyan vészes meg lehet csinálni. Engem is hidegen hagyott előtte, és nulla kémiatudással mentem, viszont most mégis érdekel eléggé. Kelleni fog nagyon, mert bionikának szerves része.
2013. márc. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
tavaly végeztem gimiben, sajnos családi okokból mulasztanom kell egy évet, ezalatt autodidakta módon tanulgatok.
2013. márc. 4. 13:55
 7/8 anonim válasza:

A konkrét témához az elmondottakon túl nagyon-nagyon fontosak a diszkrét matematika területei, pl.: Kombinatorika(itt a gráfelmélet a leginkább). Ha tudsz angolul, akkor minden fontos matematikai háttérinfó megtalálható ebben a könyvben(az analízis kivételével):


[link]

2013. márc. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
+ variációszámítás
2013. márc. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!