Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Motorolajból is lehet szappant...

Motorolajból is lehet szappant készíteni?

Figyelt kérdés
Növényi olajok helyett.

2013. márc. 3. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
✡ Mindenből lehet ✡
2013. márc. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Silber ***** válasza:

#1: :D

Kérdező: Motorolajban nagy szénatomszámú paraffinok vannak nagyrészt, melyek nem tartalmaznak sok zsírsavat. A fáradt olaj természetesen többet tartalmaz mint az új, de még az is elég kevés. Különböző, soklépéses specializált reakciókkal lehet belőle szappant készíteni, de otthon nem fog menni.

2013. márc. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
úristen, ezt komolyan gondoltad? motorolajt akarsz magadra vagy másokra kenni szappan formában??? Hát ne haragudj, de ekkora butaságot még nem hallottam. Szerintem maradj a növényi olajoknál mindenképpen!!!
2013. márc. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Silber ***** válasza:
Ötletnek egyáltalán nem hülye, sőt. Sok olyan dolgot tudnék mondani, amiről ha megtudnád miből készül, biztosan dobnál egy hátasd és undorodnál magadtól.
2013. márc. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
De direkt ne csináljunk már hülyeséget!!! Így is annyi mocsok termék van, annyi káros anyag, erre növényi olajok helyett, rákkeltő, büdös motorolajból akar szappant főzni? hát ez nekem kicsit morbid.
2013. márc. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Silber ***** válasza:

Miért ne lehetne. Egy használhatatlan termékből csinálnánk valami értékes, hasznos anyagot ami mindenkinek a javára válna. Ez nem elítélendő, hanem a legfőbb célkitűzés lehetne manapság. A kémia alapját képezi, hogy bizonyos anyagokból ÚJ anyagok képződnek, és teljesen mindegy hogy mi volt az alapanyag, neked a termékkel kell kapcsolatba kerülnöd. Példák:

I.: A cipőd talpa, amit minden nap használsz a lábbelid felhúzásakor készülhet a kaucsukfa nedvéből, és kőolajból is. Gondolom az előbbi sokkal szimpatikusabb az emberek számára, mégsem tudják megkülönböztetni a kettőt, mert ugyanolyan terméket készítettek belőlük.

II.: Manapság árulnak rózsaolaj illatú kozmetikumokat. A nagyon drága parfümöket valóban rózsaszirmokból készítik. Ezek több száz szerves vegyületet tartalmaznak, azonban te csak 3-4-et érzel közülük. Az olcsóbb, mindenki számára elérhetők ezzel szemben szintetikus úton, laboratóriumokban készülnek, és csak ezt a 3-4 komponenst tartalmazza. Mégsem tudsz különbséget tenni a kettő között, mert mindkettő ugyanazt a hatást fejti ki.

Ha megfelelően meg van tisztítva a motorolajból gyártott szappan az alapanyagokból, valamint az eredendően benne megtalálható szennyezőktől (pl. koromszemcsék) és káros vegyületektől (pl. az aromás gyűrűt tartalmazó komponensek), akkor minden további nélkül felhasználható lenne. A másik oldalról viszont valószínűleg nem lenne gazdaságos, hisz a klasszikus úton történő szappangyártás véleményem szerint még mindig olcsóbb eljárás, ezen kívül elvesztenénk az olaj energatikai célú felhasználásának esélyét.

2013. márc. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha kenőszappant [link] csinálnánk belőle, az még tán csapágyzsírzásra is jó lenne :)
2013. márc. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Silber, hát ne is haragudj de te beteg vagy. A kérdés így hangzott:Motorolajból is lehet szappant készíteni?Növényi olajok helyett.

Kvázi testápolásra készülne a szappan. Motorolajból.....ami kőolajszármazék tulajdonképpen, ami alapból rengeteg káros vegyületet, rákkeltő anyagokat tartalmaz, és még nem is beszéltünk a további szennyező anyagokról, adalékokról, amik belekerülnek.

Most komolyan, te ezt magadra kennéd? a szagáról nem is beszélve.

Használd csapágyzsírozásra stb...de a kérdés nem erre irányult.

Jézusom, az emberi hülyeségnek nincs határa....

2013. márc. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Silber ***** válasza:

Hidd el nekem, többet tudok az olajiparról mint az oldal bármely más tagja. Attól, hogy te célzottan nem használnál valamely eredetű termékeket (mások bundát nem vesznek fel), még nem kell ördögtől valónak tituálni.

Képzeld, én is tudok olvasni, érettségit is szereztem magyarból. Viszont nem vagyok teljes egészében bizonyos abban, hogy a te szövegértésed megfelelő, ugyanis az előző hozzászólásomban kifejtettem:

"Ha megfelelően meg van tisztítva a motorolajból gyártott szappan az alapanyagokból, valamint az eredendően benne megtalálható szennyezőktől (pl. koromszemcsék) és káros vegyületektől (pl. az aromás gyűrűt tartalmazó komponensek), akkor minden további nélkül felhasználható lenne." A rákos megbetegedésekért elsősorban az aromás szénhidrogének felelősek (10-20%-ban tartalmaznak aromás csoporttal rendelkező vegyületeket a motorolajok), mint ahogy a szagokért is. Egy megfelelően hidrogénezett, krakkolt majd finomított termék TELJESEN SZAGTALAN.

Sok kozmetikum készül kőolajból, két példa:

- Vazelin (fogakra kenve kellemes fényű csillogást ad)

- Szilikonolaj (ajakfeltöltésre használatos)


Ezen kívül nagyon értékes krémek jelentős összetevői kőolajszármazékok, pl. Creme de La Mer (egy 50 ml-es tégely 60.000 Ft-ba kerül) [1].


Továbbra is fenntartom, hogy egy megfelelően kezelt és tisztított motorolajból előállítható minőségi kozmetikum, melynek nincsenek ebből eredeztethető káros hatásai. Ha más nem, Fischer-Tropsch szintézissel (laikusoknak: totális lebontás, majd onnan történő felépítés).


[1] [link]

2013. márc. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Aham, köszi, környezetmérnöki diplomám mellé szerintem nem szorul rá, hogy kémiából okosítsanak, tanultam én is sokat az olajiparról. De gondolod, hogy van értelme az egésznek, költséges egy motorolajat tisztogatni, hogy szappan készüljön belőle? És szerinted a kérdező, aki persze hozzá sem böfög már a témához, az nekiáll tisztogatni, meg kémiailag biztonságossá tenni a motorolajat.hát nem hinném.:)
2013. márc. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!