Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A REM fázis, amikor álmodunk,...

A REM fázis, amikor álmodunk, a kutatások szerint hozzájárul a tanuláshoz. A folyamatot nem értjük még ugyan, de az összefüggés igazolt. Van arra valami kutatás, hogy aki ébredés után átgondolja, esetleg lejegyzi az álmát, az segít-e vagy sem?

Figyelt kérdés

REM fázisban vagy elmélyítjük a napközben tanultakat, vagy egy másik elmélet szerint épp az ellenkezője, hogy a fölösleges dolgokat "kidobáljuk", akárhogyis az álom az csak egy mellékterméknek tűnik a folyamat során, amire vagy emlékszünk vagy nem, és valahogy tükrözi az aktív területeket a tanulás elmélyítése során. Ezért logikus a kérdés, hogyha ébredés után emlékszünk az álmunkra, és átgondoljuk, azaz újra aktivizáljuk azokat a területeket, akkor azzal tovább segítünk-e a tanulásban? Ugyanakkor paradox módon, ha az álmot is memorizáljuk, akkor azzal újabb kapacitást kötünk le, vagy nem, mert az már úgyis benne van a rendszerben? Mit lehet például arról tudni, hogy hipnotizálással előhívhatók-e régi álmok? Ugynakkor ez egy ellenőrizhetetlen dolog, hiszen lehet, hogy az agyunk csak kiegészíti a dolgokat.


éppenhogy



2013. márc. 9. 08:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, valami kutatás van rá
2022. júl. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!