Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudomány jelen állása...

Nefri kérdése:

A tudomány jelen állása szerint van-e olyan elmélet, ami magyarázattal szolgál a világ keletkezésének okára?

Figyelt kérdés
Úgy tapasztaltam a világ létrejöttéhez kapcsolódó elméletek csupán a létrejöttét követő eseményeket próbálják magyarázni. Konkrétan a létrejöttének az okával nem foglalkoznak, vagy megoldhatatlan ellentmondásként tekintenek rá. Van-e erről valami részletesebb fejtegetés vagy bizonyítás, hogy a tudomány fejlődésétől függetlenül ez paradoxon fog maradni?

2013. márc. 11. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van. A világ és így a rá jellemzős fizikai törvények, valamint az őket leíró matematika modellek a keletkezés pillanatában jöttek létre a keletkezés pillanatától visszafelé haladva az időben, ezek értelmüket vesztik, így az ok leírására nagy valószínűséggel alkalmatlanok.

A tudomány egyelőre a "miként" modellezésére koncentrál, mert ennek megértése kulcsfontosságú a fizikai világ teljes és átfogó megértése szempontjából.

Az "ok" keresése egyelőre inkább a teológia területe.

2013. márc. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy tekintsd a nagy bummot feltáró elméleteket, mint menetelést egy félegyenesen, pozitív számok halmazán. Az egyik irányan nyílt, az a jövő. A másik irányban véges, az a múlt. De a múltnak sincs legelső pillanata. A kérdés olyan, mintha azt kérdezném, hogy melyik a legkisebb pozitív szám? Bármit is mondsz, mindig van annál kisebb szám, a nullát bármennyire meg lehet közelíteni, de elérni nem lehet.


Amúgy ebben semmi paradoxon nincs. Ilyen a modell jellege. És lehet, hogy téged ez elszomorít, de sosem volt, és valószínűleg sosem lesz az tudományos kérdés, hogy mi volt a nagy bumm "oka".

2013. márc. 12. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%

Szia!


Világunkban minden okkal történik. egy történést mindig megelőz egy azt kiváltó esemény, ezt a szálat visszavezetve oda jutunk, hogy a világegyetem nem teremhetett a semmiből.

Elfogadott tény, hogy a világegyetem létezésének keletkezése előtt semmi nem volt, se tér, se idő. Ellentmondásnak tűnik, de kézenfekvő a válasz: egy mindenek felett álló intelligencia hozta létre, kinek neve: Isten.


Véleményem és sokak véleménye szerint a világ 2 legnagyobb természettudósa Sir Isaac Newton és Albert Einstein. Mindketten hívők voltak...

2013. márc. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

fizikuskent, de más területen dolgozva:

nem ilyen egyértelmű, hogy semmit nem tudhatunk meg, soha, bár valószínűleg minden elmélethez hozzá lehet tenni a kérdést miért így van"? asszem el kell gondolkozni, egyáltalán milyen jellegu választ fogadnal el végső valasznak!

tehát a kerdes foltevese sem éppen triviális.


jelenleg a probléma, hogy nincs "kvantumgravitacio" elmélet, mely megjósolni, hogy viselkedik a világ nagyon kis méretekben, és erős gravitáció térben. A kettő kulon-kulon elég jól megy, de együtt nem. Ezért egy fekete lyukban(amiknek "létét" tudtommal már nagyjából bizonyították szokás tekinteni) a szingularitasrol sincsenek túl pontos fogalmaink. Amúgy a klasszikus általános relativitaselmeletben a két probléma nem is annyira különbözik.

2015. okt. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
...még annyit, hogy fizikuskent a 2. és 3. nem fogadom el szakmai valasznak.
2015. okt. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!