Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Na egy hülye kérdés: A Nap...

Na egy hülye kérdés: A Nap mért sárgán világít? Mért nem vörösen?

Figyelt kérdés
A felszìne vörös,nem? Akkor mért nem borìt el mindent a vörös fény? Elhiszem h hülye vagyok,nem azt kérdeztem,szal egy diszkrét kiröhögés után kapok normális választ is,ugye?

2013. márc. 11. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
[link] Az alja felé lesz szó a földön tapasztalható napfény színéről. Egyébként nem is lenne rossz, ha minden vörös fényben úszna:D
2013. márc. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
2. Köszönöm :):D
2013. márc. 11. 21:24
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne a nap felszíne vörös? nem vörös, hanem sárga, pont olyan, amilyennek látszik.


Azért nem vörös, mert 6000 fokon ezen a hullámhosszon a legerősebb a sugárzás intenzitása. Ha bármit felmelegítesz 6000 fokra, ugyanolyan sárga lesz, mint a Nap.

2013. márc. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A Nap sugárzási maximuma 468 nm-nél van.

De a legnagyobb teljesítményt a zold tartományban adja le.


Csak a szem érzékelő molekulái kozül a sárgára érzékeny sokkal érzékenyebb mint a tbbi.

2013. márc. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Dubi ***** válasza:
100%
Mivel sárga fotonból kapjuk a legtöbbet, igen, arra érzékeny a szemünk ;)
2013. márc. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
előző Nincsenek sárga fotonok .
2013. márc. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát baromira nem értettem belőle semmit,de értékelem h próbáltatok segíteni

Utolsónál véletlenül a kéket nyomtam meg nem a zöldet mert telóról vagyok nagyon sajnálom nem akartam rossz pontot adni bocsi:[:|:S:(

2013. márc. 11. 22:50
 8/13 Dubi ***** válasza:
100%
Ha az elektromágneses hullámnak adott frekvenciája van és ezt a szemünk receptorsejtjei sárgának érzékelik, akkor miért ne hívhatnám sárgának az ilyen fotonokat? Ne akadj már fent hülyeségeken!
2013. márc. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Megpróbálom érthetően elmondani:

Először is miért világít: A nap is ugyan azon az elven világít mint pl. a fémek (de akármilyen másik anyag). A fémek is minél melegebbek annál inkább kezdenek vörösödni majd fehéredni. Ugyanezen jelenség következtében (mivel a napot nagyon erős fúziós energia táplálja) a nap hőmérsékletén az őt alkotó anyag is izzik.

A nap felszíne valójában nem piros. Ha esetleg láttál ilyen képet az azért van mert nem lehet bemutatni valósághűen a felszínt, csak egy fehér képet látnál, ezért kell csinálni valamilyen megjelenítési formát, vagy eljárást, hogy látható legyen.

De a nap még csak nem is sárga. Ha felnézel a déli égboltra, a nap vakítóan fehéren világít. Sárgába akkor kezd váltani amikor megy le, vagy jön fel, mert ilyenkor több levegőn kell átmennie míg eljut a szemedbe, és közben egyes színek gyengülnek, szóródnak. Amikor még hosszabb úton kell átmennie ezért már vörös színű.

A szemünk nem véletlenül úgy van idomulva, hogy a napunk fényét tekinti alapszínnek, és ennek komponenseit a valódi színeknek (így ha most hirtelen a nap a vörös tartományban kezdene sugározni mindent kvázi fekete-fehéren (azaz fekete pirosan) látnánk mivel a szemünk ahhoz szokott hogy a kéktől pirosig spektrumot látjuk színekként nem a piroson belüli kisebb különbségeket).

2013. márc. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Háhá megértettem :D köszönöm,már elvesztettem a reményt:):P
2013. márc. 13. 00:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!