Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mindig olyan, mintha plusz...

Mindig olyan, mintha plusz egy meggymag még elférne a szádban? ; Avagy

Figyelt kérdés
Volt mikor még azt gondolták, hogy az atom a legkisebb, aztán mindig egyre kisebb és kisebb dolgokat fedeznek fel. A világegyetem akkor hogyan lehet végtelen, és hogyan lehet elképzelni egyáltalán, egy nem pusztán elméleti, hanem egy teljesen valós dologról, hogy végtelen? Ez életem egyik legnagyobb meghasonlása. De ha meg mégsem végtelen, akkor mi az, amiben elhelyezkedik? Meg ennyi erővel ugye több vilagegyetemet is el lehetne képzelni abban a befoglaló valamiben. Lehet, h minden nagy rendszernél is találunk egy még nagyobbat? Plusz egy meggymagot? A kisebbek felé haladva is ez a helyzet? Mindig valami arra enged következtetni, hogy még attól is van kisebb alkotó? Laikus nyelven légy szíves, a hosszú számításokat úgy sem érteném.

2013. márc. 15. 02:31
 1/7 anonim ***** válasza:
15%

Semmi valós létező dolog nem végtelen. Nincs ebben semmi különös.


"De ha meg mégsem végtelen, akkor mi az, amiben elhelyezkedik?"

Ennek semmi értelme nincs.


"Mindig valami arra enged következtetni, hogy még attól is van kisebb alkotó? "

Nem. Nem utal arra semmi, hogy az elektronokat kisebb dolgok alkotnák.

2013. márc. 15. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

""De ha meg mégsem végtelen, akkor mi az, amiben elhelyezkedik?"

Ennek semmi értelme nincs. "


Miért nincs értelme? Ha valami nem végtelen, akkor valami másnak lennie kell utána. A semmiben nem lebeghet egy nem végtelen világegyetem.

2013. márc. 15. 04:17
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Ezt ugy hivják hogy feltünési viszketegség.AVAGY :)több figyelmet akarsz mint mások.egyébként a végtelen,nem végtelen világűr fogalma engem is mindig foglalkoztat,de valoszinű válasz sose lesz rá.erre mindig egy egyszerű példát szoktam mondani.a légy nem tud átrepülni az ablakon,az ő agykapacitása szerint valami láthatatlan erő visszatartja.pedig egyszerű a dolog,mi tudjuk :)de ő nem tudja.szerintem ugyanez a helyzet a végtelen nem végtelen témával is,kevés hozzá az agyunk,ennyi.
2013. márc. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Valaszfelet kaptam, rendben. Csak felrediagnosztizalt dr. Freud. Kegyetlenül mizantróp vagyok, es egy kicsit cinikus is. Ez hogy a p#csaba függ össze a feltunesi viszketegseggel? Úgy érzem, nem kell sokáig várnom, majd doktor Freud megmondja.
2013. márc. 15. 07:32
 5/7 anonim válasza:

ez a legyes dolog nagyon jó!!!!


Én értem a kérdésedet, Kérdező. :)

Én is szoktam sokmindenen gondolkozni. Szerintem ez sajnos olyan, hogy ha az ember választ keres valamire, akkor csak újabb kérdéseket talál.

A tudósok sem tudják a válaszokat ezekre a kérdésekre.

2013. márc. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
teljesen igazad van, nincs olyan h végtelen!!
2013. ápr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

ez a kérdés engem is nap mint nap elgondolkoztat... és meggyőződésem, hogyha valaki tudná is a választ ezekre a dolgokra, nem tudná velünk közölni, mert nem értenénk meg... mint ahogy párszáz éve azt sem értették sokan, hogy nem a föld mindennek a közepe.... vagy mondjuk egy nagyon okos kutyának sem tudnád elmagyarázni, hogy mit nevezünk PI-nek. Ezekhez kicsi még az ember, és úgy érzem, ahogy fejlődünk, egyre jobban beismerjük, hogy mennyire buták vagyunk, és még mi minden tudományágban épp csak az alsó minimumot tapogatjuk.


Én arra is gondoltam, hogyha egyre inkább szétszedjük a dolgokat, egyre kisebb és kisebb elemekre bontjuk, ahol már a fizikai törvények teljesen mások, akkor ha azt méginkább közelítve átbillenünk a "legnagyobbhoz". Vagy pl ha örökké egy irányba haladnánk a világűrben, akkor kifutnánk az egyik oldalon, és a másik oldalra kerülnénk. (Mint például ha folyamatosan csak keletre haladunk a földön, előbbutóbb ugyanott kötünk ki ahol most vagyunk) :).

Gondolom nem ez a valóság, de azért jó eljátszani a gondolattal

2013. ápr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!