Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gömbhéj és tömör gömb elektrom...

Gömbhéj és tömör gömb elektromos tere?

Figyelt kérdés
Nem értem miért nem ugyanaz egy vezető tömör gömb elektromos tere és egy bármilyen gömbhéj elektromos tere. Vezetőn a töltések a felszínre"vándorolnak", akkor az olyan, mint egy gömbhéj, nem?

2013. márc. 19. 17:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt a vezetőn belül 0 elektromos tér dolgot se, ha üreges a vezetőm, akkor az üregen belül? vagy a vezető anyagán belül felvett gauss felületre 0? Ezt is elmagyarázhatná valaki.
2013. márc. 19. 17:35
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
A vezetőn belül a mező azért nulla, mert nincsenek belül töltések. Hogy a kettőnek ne lenne ugyanaz a mezője, az nekem is kicsit furcsa...
2013. márc. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vezető gömbön belül - legyen az üreges, vagy tömör - nulla a térerősség. Hiszen a töltések egyenletesen oszlanak el.

Ha bármi féle erő hatna rájuk, (vezető lévén) akadálytalanul elmozdulnának a térerősség megszüntetésének irányába.


Szigetelő gömbnél változik a belső térerősség a sugár függvényében.

2013. márc. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tehát akkor helyes a feltevésem, hogy és vezető gömb tere és gömbhéj tere ugyanaz? És a Gauss felületes kérdésemre adnátok választ? Sajnos ezt nem látom át tisztán.
2013. márc. 20. 04:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!