Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szinapszisok el tudnak halni...

Szinapszisok el tudnak halni csupán memória folyamatok lévén, vagy a hiányuk miatt, például ha valami ritkán aktiválódik? Tehát most nem az alkohol és egyéb hatásokra gondolok.

Figyelt kérdés

2013. márc. 20. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok profi a témában, de egyszer láttam a Spektrumon egy nagyon érdekes filmet. Azt mondták, hogy az agy először 2, majd 14 (vagy 15) éves korban bontja azokat a szinapszisokat, amiket nem használ egy gyerek. Ennek igen nagy a jelentősége, de most nem részletezném, bizonyára úgyis tudod, miért. :)
2013. márc. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ilyenkor átkötésről van szó?
2013. márc. 20. 11:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi az az átkötés. :(

Sajnos nem is emlékszem másra a műsorból, már több évvel ezelőtt volt. Csak az maradt meg, hogy a vizualizáció nagyon látványos volt: pakk - pakk, szakadtak szét a szinapszisok.

Szóval inkább helyesbítenék: a "nem vagyok profi" helyett "szinte egyáltalán nem értek hozzá". Tényleg csak azt tudom, hogy ezért IS egy életre szóló, tehát szörnyű nagy mulasztás, ha egy pici gyereket ingerszegény környezetben tartanak, ill. ha nem foglalkoznak vele MINDEN lehetséges módon (mondóka, vers, mese, éneklés stb.); továbbá ha a 2 évnél idősebb gyereknél ugyanezeken felül hiányzik valami (logikai játékok, "készségfejlesztő" játékok stb.), mert később egyszerűen képtelen lesz megtanulni mindazt, amit meg kellene...

2013. márc. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!