Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha két mágnest "összetapasztun...

Ha két mágnest "összetapasztunk", akkor azok utána úgy viselkednek, mint egy nagy mágnes?

Figyelt kérdés

Vegyünk két rúd mágnest, és illesszük össze az egyik É végét, a másik D végével. Ezután, ha megvizsgáljuk, akkor a két eredeti mágnes (DÉ-DÉ) pólusait kapjuk, vagy egy nagyot (DÉ)?


Remélem, azért érthetően fogalmaztam, ha nem akkor töltök fel painttal képet :D



2013. márc. 24. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Elvileg kicsit erősebb lesz bizonyos formákban de szó nincs arról hogy kapsz egy dupla akkora mágnest.


Gondold el ha ilyen egyszerű lenne óriási mágneses teret csinálni hogy összerakunk százezer db kis 100Ft os mágnest akkor nem lenne értelme szuper mágneseket árulni 20-30-100eFt ért amiket álltalába darukba raknak ,mert mindenki csak a 2e Ft os ból venne tizet és annak a térfogata már nagyobb lesz mint a 1000eFt és csakhogy a valóságban nem lesz olyan erős mert nem az összerakott eredő térfogata számít ,hanem az eredeti egy darab térfogata és hogy mekkora áramot folyattak át rajta.


Ez az áram átfolyás fagy bele szó szerint a mágnes anyagába és ezért van körülötte mágneses tér mert virtuálisan olyan mintha folyna benne az áram de mivel ez az irány nem változik így szinte lehetetlen hasznos ingyen munkára fogni a mágneseket.


A maximum amit láttam hogy egy vasgolyót x magasságra felgurított a vonzásával de a végén hozzá is ragadt a golyó tehát a folyamat megállt a munkavégzés után.


Ha ki akarod fagyasztani a mágnest akkor fel kell melegíteni 100fokra vagy jobban és eltűnik belőle az a struktúra ami az áramot mintázta ,de tönkre is teheted végleg ha nagyon felmelegíted.

2013. márc. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ezek szerint félre érthetően fogalmaztam.

Én arra gondoltam, hogy az összeillesztési pontoknál kimutatható-e, hogy melyik van az É és melyik a D pólussal összeérintve. Közbe rájöttem, hogy nem.

(Tulajdonképpen egy mágnes szétvágására voltam kíváncsi csak visszafelé).

2013. márc. 24. 19:26
 3/9 Wadmalac ***** válasza:

"nem lenne értelme szuper mágneseket árulni 20-30-100eFt ért amiket álltalába darukba raknak"

öööö, ott elektromágnest használnak. Mert az el is tudja engedni, amit megfog. :)

2013. márc. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3as Nem csak elektromágnesek léteznek előbb tájékozódj mielőtt megszólalsz ,remélem tudsz angolul: http://www.youtube.com/watch?v=fkN5YBphpPA&feature=endscreen..


Kérdező , igen kimutatható a négy pólus mivel attól hogy összerakod a kettő az még nem lesz egy nagy mágnes.


Amikor eltörsz egy nagy mágnest ketté akkor fog keletkezni a négy pólus (már ha ez egy hagyományos É D rúd volt)


Vagy ha eltörsz egy iránytűt akkor nem egy északi és egy déli iránytűt kapsz hanem két működő de gyengébb iránytűt.Olyasmi ez mint a hologram azt is eltöröd aztán ahány szilánk mindegyiken a teljes kép rajta van csak más szemszögből.

2013. márc. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi erre voltam kíváncsi :)
2013. márc. 26. 00:03
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

"3as Nem csak elektromágnesek léteznek előbb tájékozódj mielőtt megszólalsz ,remélem tudsz angolul: http://www.youtube.com/watch?v=fkN5YBphpPA&feature=endscreen.. "

Képzeld, nem kell utánanéznem, gépészmérnök vagyok CNC forgácsoló cégnél és napi szinten kerülgetem ezeket a mágneseket.

Csak ezt itt sem nevezi senki daruban használt mágnesnek. Mert ez nem a daru része, ez emelőmágnes, tényleg használják kis darukon, de gépészként a darumágnes fogalomba nekem nem fér be. :)

2013. márc. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát igen a gépészmérnök nyelve az más tészta .


Te hivatalosan azt sem mondhatod hogy tolómérő csak úgy hogy tolómérce.

Én meg abból indultam ki hogy ami mágnes és felemel 600kg ot úgy hogy egy darukezelő mozgatja az darumágnes.


mea culpa, mea maximum culepa :)

2013. márc. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:
Részemről a sorry, akkor frissibe' is megfordulhatott volna a fejemben, miről beszélsz. :)
2013. márc. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:
A tolómérőt simán lesúblerezem. :D
2013. márc. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!