Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha jobbagyféltekés vagyok,...

Ha jobbagyféltekés vagyok, vhogy tudom használni a bal agyféltekét? Vagy hogyan használjam mind a kettőt párhuzamosan? 12/f

Figyelt kérdés
2009. szept. 18. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki használja mind a két agyféltekéjét, csak valamelyik domináns.

Ajánlom neked ezt a könyvet: [link]

Észkerékkapcsoló a címe, gyakorlatok vannak benne az agyféltekék kiegyensúlyozására.

2009. szept. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,utánajárok!


Link is jöhet,erről szóló cikkek!

2009. szept. 18. 10:26
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Mindkét agyféltekéd egyszerre használod, és kommunikálnak egymással, azaz összehangoltan dolgoznak. Ha szeretnéd valóban párhuzamosan használni akkor valahogy ketté kell vágatni az féltekéket összekötő pályákat. Régen csináltak ilyet az epilepszia gyógyítására, és meglehetősen fura dolgok történtek. A két agyféltekéd két teljesen más személyiség.
2009. szept. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

na most erre a válasz :

az agy kontrolláló képessége az hogy a jobb és a bal féltekék egyformán működnek,nincs vagy nem lehet külön-külön használni ha csak nincs gond valamelyikkel,

2009. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ha vkinél a jobb agyfélteke dominál az jó vmiben ha másik akkor másvmiben jó de én mind a 2-t ugyanolyan jól akaorm használni
2009. szept. 18. 15:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek bizony veled született adottságok. Olyat, hogy mindkét féltekét ugyanolyan mértékben használni, egyrészt ez nem olyan mint két műszer, amit csak beállítasz a megfelelő fordulatra, és kész. Másrészt meg ne az agyféltekékben gondolkodj, hanem készségekben, képességekben. Azokat már lehet fejleszteni.
2009. szept. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én inkább megnézném melyik fele, mit csinál és a különböző funkciókra gyúrnék! Már amire lehet!
2009. szept. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!