Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az Eiffel torony 250C hőmérsék...

Encuska kérdése:

Az Eiffel torony 250C hőmérsékleten 300m magas. Hány cm-el változik meg a torony magassága, ha a hőmérséklet 210C lesz? (A hosszváltozás előjeles mennyiség! ) A vas lineáris hőtágulási együtthatója 1.17*10-5 1/0C

Figyelt kérdés
2013. márc. 26. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

1) Minden szükséges adat benne van a kérdésben, egy kivonás és egy szorzás kell hozzá. Remélem az alapműveleteketismered.

2) Gondolom, a 250C valójában 25 °C akar lenni, a 210C pedig 21 °C Vigyázz arra, hogy miket gépelsz le.

2013. márc. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%

dl=l0*alfa*dT

képletbe helyettesítsé már be...

De ha valaki erre sem képes( már abból ítélve, hogy már megbocsáss, hogy kinyitottad volna a fizika tankönyvedet, megkeresed a szilárd anyagok hőtágulása című fejezetet. Ott mutatnak egy példát, neked ezt alkalmaznod kellett volna)

Maga a változás előjel nélküli mennyiség ebből a szempontból a feladat baromságot ír....

dl=200m*1,17*10^-5 1/C*4 C=0,00936 méter


Na már most mivel hűlt valami( emiatt írja, hogy a hosszváltozás előjeles mennyiség, bár butaság, mert deriváltról lenne itt szó, de azt még nem tanultátok)), akkor 0,00936 méterrel csökkent, azaz 0,936 cm-rel csökkent. Ha viszont 21-ről 25 fokra nőtt volna, akkor pedig ugyaennyivel nőt volna.


A feladat már abból a szemponból is idegesít, hogy a hőtágulási együthatót nem kelvinben adja meg.( bár változás esetén mind1), hiszen dT=25-21=298-294=4,de a celsius nem SI egység, emiatt nem kéne hogy így megadják.

2013. márc. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna hogy ennyire "segítőkész" emberek látogatják az oldalt,a kérdést nem azért tettem fel,hogy megállapítsátok mekkora hülye vagyok a fizikához,mert azzal tisztában vagyok,hanem azért hogy segítsen valaki. Nincs fizika könyvünk egyébként,ja és tanultam deriválást!!
2013. márc. 26. 17:10
 4/8 anonim válasza:
33%
Más kérdés,hogy a házit nem itt kéne mással megoldatni, talán órán figyelni kéne, és nem a 12 cm-es körmöddel az érintőképernyőn karistolni a facebookot.
2013. márc. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát ez komoly :) nem házi és nincs műkörmöm :D de te nagy paraszt vagy!!
2013. márc. 26. 17:20
 6/8 anonim válasza:
Az vagyok kislány, vállalom,
2013. márc. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért kaptad fel a fizet azon, hogy megoldottam a feladatot. Én csak annyit jegyeztem meg, hogy kb minden 10.?-es( erre már nem emlékszem) fizika könyvben benne van a szilárd anyagok hőtágulása című fejezet, és 100% hogy lesz bene egy példa, ami alapján meg lehetett volna oldani a feladatot. Nem állapítottam meg, hogy hülye vagy, szal nem értelek....

Így tegyen jót az ember.

2013. márc. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 swad ***** válasza:

Mindketten leiskoláztatok....?!

14.1 cm a helyes megoldás,mert:

A valós hőtágulási eggyüttható 11.7*10-6 1/C (és nem 11.7*10-5 1/C ) valamint a torony magassága 300 m (nem 200, amivel az előző számolt)

Valamint kiváncsi lennék a realitás érzéketekre is, amikor elképzeltek egy 300 m hosszú, mondjuk S235JRG acélt, amint 40'C változásra csak(!) 9 mm - t hosszváltozik?! ... Kemény ...

2017. szept. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!