Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Holnapra kell a következőkre...

Holnapra kell a következőkre kifejtve válaszolnom és fogalmam sincs az egészről! Tudnátok nekem segíteni ebben, minél hamarabb?

Figyelt kérdés

-Érdemes lenne-e az emberiségnek egy állandó települést kialakítani a Holdon?

-Milyen fizikai, biológia és pszichológiai problémákkal kellene szembenéznie az ottlakóknak?

-Milyen módon oldhatnánk meg ezeket a problémákat?

-Érdemes lenne-e Magyaro. -nak részt venni ebben a vállalkozásban?



2013. ápr. 2. 16:38
 1/9 uno20001 válasza:

1. nem hiszem, hisz a hold egy kopár "kőgolyó" és csak arra jó, hogy előidézze az árapálymozgást. Meg mintákat lehet venni a hold kőzeteiből.

2. pszichológiai: Az biztos, hiányozni fognak a rokonai.

fizikai: a kisebb gravitáció.

biológiai: nem tudom

3. pszichológiai: vigyük fel az összes rokont

fizikai: valamiféle gravitáció "csináló" gép

4. Nem, mivel úgy is a nagy hatalmak (USA, Oroszország, stb...) kezében lenne minden. + Magyaorországnak nincs erre pénzügyi kerete.


Remélem segítettem.

2013. ápr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi,csak az a baj, hogy ennél sokkal jobban ki kell fejtenem a válaszokat:S
2013. ápr. 2. 16:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye nem várod, hogy az egész esszédet megírják neked.
2013. ápr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem.
2013. ápr. 2. 16:56
 5/9 uno20001 válasza:

Írj sokat a holdról, a túlélési esélyekről. Aztán még milyen problémák léphetnek fel a holdon, a családi kapocsról, Magyarország gazdasági helyzetéről - miért nem lenne érdemes, nem tudná az ország fizetni -.


Remélem megint segítettem.

2013. ápr. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Dubi ***** válasza:
Ugye egyik probléma a kisebb gravitáció, ez izomsorvadáshoz, csontritkuláshoz vezethet. Másik a sugárzás, nincs se atmoszféra se mágneses tér a hold körül, ezért semmitől sincs védve, az alap sugárzáson kívül egy-egy napkitörés kiirthatná az egész telepet. Élelmet nem tudom hogyan termelnének, a sugárzás simán mutálhatja a növényeket (az állítok pedig túl sem élik), valszeg rákban halnának meg az ott lakók. A meteorok is szabadon becsapódhatnak, bármikor, hiszen nincs semmi ami védene tőlük. A megoldás a felszín alá költözni, az ugye nem túl vidám, vagy a helyi nyersanyagokat felhasználva építeni valamilyen épületet, ami a sugárzástól is véd, jó vastag falakkal (üvegötvözet is szóba jöhet) és mágneses-pajzsgenerátorral. Van egy olyan érzésem, hogy sosem lesz a hold önellátó. A többit leírták.
2013. ápr. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen az érkezett válaszokat! :)
2013. ápr. 3. 22:47
 8/9 anonim ***** válasza:

a hold egy kopár "kőgolyó"

Tévedés.

Ásványok a Holdon is vannak.

Csak nem éri még meg kitermelni, mert nagyobb energia oda eljutni, mint amennyit aztán abból nyerünk. De eljön az idő amikor a holdon is bányászat fog folyni.

2013. szept. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Thuban válasza:

Biológiai:

A csökkent gravitációhoz nincs hozzászokva az emberi szervezet, ezért hamarabb kialakul a csontritkulás.

2014. jún. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!