Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van csillagászati távcsöved?...

Van csillagászati távcsöved? Miket észleltél már vele?

Figyelt kérdés

Milyen típusú távcső?


A fényszennyezés milyen ott, ahol észlelsz vele?



2013. ápr. 2. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs.
2013. ápr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tsirche ***** válasza:

Üdv! Nekem egy SkyWatcher 150/750-es Newton tükrösöm van, Debrecen kertvárosi részéből szoktam nézelődni. A fényszennyezés nagyon erős, főleg kelet-dél irányban.


Amit szépen mutat az a Hold, a bolygók (Vénusz fázisok, Mars, Jupiter, Szaturnusz <- ez tényleg nagyon szép), kettőscsillagok és nyílthalmazok (plejádok, persei-ikerhalmaz).


Amiket éppenhogy észlelni lehet vele halvány foltokként azok a fényesebb mélyég objektumok: pár galaxis (Androméda, M81-82), gömbhalmazok, Orion-nebula. De ezeknél tényleg csak az észlelés élménye marad, a látvány az nem sok.


Viszont! Fényképezésre is használom (EQ5-ös állvány, az elején óragépet használtam, ma már GoTo, illetve hamarosan AutoGuider), egy Canon DSLR-el 30seces expók alatt már csoda amit mutat a világból: galaxisok spiráljai, színpompás ködök, halmazok sok száz csillaggal.

2013. ápr. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!