Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a repülővel a föld forgásáv...

Ha a repülővel a föld forgásával szemben haladunk, akkor rövidebb-e az út? Most nem az időzóna itt a lényeg, hanem maga az utazás.

Figyelt kérdés
A konkrétan Magyarország és Amerika között repül a repülő. Ugyan annyi idő alat teszi meg a távot oda-és visszaút alatt is? Vagyis ugyan annyi távolságot tesz meg?

2013. ápr. 5. 23:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
7%

"Ugyan annyi idő alat teszi meg a távot oda-és visszaút alatt is"

"Vagyis ugyan annyi távolságot tesz meg"


Ez a 2 nem ekvivalens egymással. ugyanannyi távolságot tesz meg, de rövidebb ideig tart, amikor a forgással szembe halad

2013. ápr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem tart rövidebb ideig csak az időzóna miatt van.A repülő forog a földdel!
2013. ápr. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
0%
az úgy érdekes lenne. miért forogna a földdel?
2013. ápr. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Na ezaz! mi is ezen vitatkozunk! Szerintem nem forog együtt a földdel, de ez megoszt minket :D
2013. ápr. 5. 23:55
 5/32 A kérdező kommentje:

Am meg az, hogy ugyan annyi idő alatt, azt én úgy értem, hogy ugyan annyi sec időt tesz meg. mondom, az időzóna engem nem érdekel.

Így az ugyan annyi idő alatt teszi meg az utat, vagy az ugyan annyi utat tesz meg, ha ugyan akkora sebességgel halad, akkor ugyan az lesz oda és vissza irányban is.

2013. ápr. 6. 00:01
 6/32 anonim ***** válasza:
22%
klasszikusan a repülővel együtt mozgó koordinátarendszerben a gravitációs erőnek nincsen tangenciális komponense, azaz csak radiális van, így az őrült ötlet hogy együtt forog a földdel, téves, mint azt a józan ész is sugallná
2013. ápr. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Szóval eddig 2 komment szerint csak az időzóna miatt lesz eltérés, 1 komment és én szerintem is már nincs súrlódási erő, ami sebességet adna az átkozott repülőnek a földön, azaz az elhanyagolható légellenállás az egyetlen dolog, ami odafele a föld forgási irányával megegyező, így "nem forog a földdel együtt a repülő". Node ez így 2vs2...
2013. ápr. 6. 00:09
 8/32 anonim ***** válasza:
65%
A repülő a levegőben repül, a maximális sebessége ahhoz képest értendő, a levegő viszont együtt forog a Földdel. Tehát ha nem fúj a szél, és ugyanolyan teljesítménnyel halad, akkor ugyanannyi idő lesz oda és vissza is az út.
2013. ápr. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
15%

Nem tudom miről beszélsz, elég zavarosan írsz, és nem tudom hogy jön ide az, hogy a súrlódás sebességet adna bárminek is..?

És nincs 2v2, mert senki nem hozott fel semmilyen érvet, azon kívül hogy "szerintem". Én viszont leírtam hogy miért nem forog vele együtt, a vitát értelmetlen folytatni ezügyben

2013. ápr. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Akkor máshogy. Ez a teljesítménnyel való megközelítés ez így érthetőbb.


Ha ugyan akkora teljesítménnyel halad a repülőnk. rövidebb-e a Magyarország-Amerika táv, mint az Amerika-Magyarország táv? Vagyis kevesebb teljesítmény kell-e oda utazni, mint vissza?

2013. ápr. 6. 00:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!