Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Michio Kakunak megjelent...

Michio Kakunak megjelent valamely könyve magyar nyelven?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 7. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Több is.Nekem például A Lehetetlen Fizikája című könyve van meg magyarul.De egy csomó másikat is láttam nemrég könyvesboltokban különböző témákban.
2013. ápr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És nagyjából miről szól a Lehetetlen Fizikája , mert így cím alapján nem világos.
2013. ápr. 7. 22:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Olyan gépekről, szerkezetekről, amik ma még nem léteznek.

Például hogyan is épülne fel egy Halálcsillag, milyen elvek szerint működne, és egyáltalán lehetséges lesz-e valaha felépíteni.

De szól még a fúziós erőművekről, a láthatatlanná tévő gépekről, érzelmes robotokról, teleportálásról, tehát minden olyanról, ami a közel- vagy távoli jövőben létrejöhet, vagy egyáltalán nem létezhet később sem(első- és második típusú lehetetlenek).

Én csak ajánlani tudom, nagyon érdekes olvasmány.

2013. ápr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez a Michio Kaku nem az az ősz hajú japó csóka, aki a Spektrumon meg a Discoveryn futó tudományos műsorokban szokott szerepelni?
2013. ápr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De igen, róla van szó.
2013. ápr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Engem érdekel, de fizikus vagyok, vajon nekem is érdekes lesz, vagy ez inkább laikusoknak szól?
2013. ápr. 8. 08:59
 7/10 anonim ***** válasza:
A lehetetlen fizikája c. mű a netről is letölthető, sokat nem is kell kutakodni utána. Olvass bele, és meglátod, érdekel-e.
2013. ápr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
magyarul?
2013. ápr. 8. 11:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, PDF-ben. Ha rákeresel a könyv címére, akkor kábé a 3. vagy a 4. Gugli találat alatt lesz (jelzi is, hogy pdf doksi).
2013. ápr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
4 magyar könyve jelent meg :) [link]
2013. ápr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!