Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kialakulhatott 20 évesen...

Kialakulhatott 20 évesen abszolút hallásom?

Figyelt kérdés

Egy abszolút hallással rendelkező ismerősöm szerint relatív hallásom van, de utánaolvastam, és nem az van hogy egy sokat hallott frekvenciát megismerek és ahhoz viszonyítom a többit, hanem például elkezdtem énekelgetni, és egyből ott fogtam le a gitárt ahol illett hozzá, de még csak nem is egy olyan akkord volt amit nap mint nap játszom, mert jól lent volt. Ez persze lehetett véletlen is, viszont régebben jól ismert számokról sem tudtam, hogy milyen magasságban kezdődnek, most viszont meghallgatok egy számot kétszer, és másnap mikor felidézem tényleg pont ott kezdődik. Ha rendesen tudnék kottát olvasni, akkor feltételezem azt is tudnám egy idő után, hogy melyik hang micsoda. Na mindegy, azért érdekes ez, mert állítólag ha 4-5 éves korig nem fejlődik ki, akkor utána már nem is fog. Egyébként 9 éves korom óta zongorázom, 14 éves korom óta gitározom, de a zongorát is csak eddig tanultam tanárnál, azóta egyedül... furcsa.. de nem hiszem, hogy relatív lenne.


ps.: gondolom ez nem természettudomány, de jobb helyet nem találtam neki :D


2013. ápr. 8. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem abszolút hallás. Bocs.
2013. ápr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az abszolút hallás azt jelenti, hogy segítség (hangszer, hangvilla) nélkül meg tudod állapítani egy adott hang abszolút magasságát. Ha erre képes vagy, akkor abszolút hallásod van. Az, hogy rendszeresen "jó helyen" kezdesz el egy dalt, jó jel!
2013. ápr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez abszolút hallás lenne, csak gyakorlottabb vagy, ezért megy jobban. Szerintem neked simán relatív hallásod van, az tanulható.
2013. ápr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!