Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi idő alatt nő?

Mennyi idő alatt nő?

Figyelt kérdés
1 cm-t a csepp kő mennyi idő alatt nő meg?

#csepp kő
2013. ápr. 9. 13:31
 1/10 Wadmalac ***** válasza:
100%
Az nagyon attól függ, milyen mennyiségű, mennyire kemény vizet kap. A vécénkben az egyik szivárgó rézcsövön 1 év alatt képződött másfél centi.
2013. ápr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hőmérséklet, páratartalom wadmalac válaszát kiegészítve.

Wadmalac ha vársz pár évet turista csoportokat vezethetsz körbe a wc-dben :D

2013. ápr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Megcsodálhatják a foltos poharakat is a mosogatóban. Csak azt nem hagyom úgy. :)

Az ivóvizünk 40% tisztított, 60% karsztvíz. Évente tépem szét a mosógépet is.

2013. ápr. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

@ Wadmalac:


Ha esetleg kicserélnéd azt a szivárgó rézcsövet, megoldódna a probléma. :)

(Gondolom, szervizcsatornában vannak a csövek, ahol nem okoz látványos problémát a lecsöpögő víz; mert ha a lakásban lennének, ahol mindig fel kell törölgetni a padlóról, ill. súrolni a csövet, hogy szép legyen, akkor már megejtetted volna a cserét. :D)


A mosógépnél nem tudom, mi a konkrét probléma, de ha "csak" a vízkövesedés, akkor az ecet a legjobb ellenszer: havonta egyszer önts annyi ecetet a gépbe, hogy ellepje a fűtőszálakat, hagyd állni egy-két órát, aztán futtass le egy öblítőprogramot. (Ha már nagyon vízköves, akkor indítás előtt egy durvább ronggyal vagy szivaccsal dörzsöld le a cuccot; extrém esetben késsel is kapargálhatod, de csak óvatosan.)

Állítólag öblítő helyett is lehet ecetet használni, mert a ruhák puhák lesznek, de büdösek nem; én pont pár hete próbáltam ki, tényleg nem lettek ecetszagúak, viszont hiányzott az öblítő illata, úgyhogy maradok annál.

2013. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Wadmalac ***** válasza:

Sajnos ez az ecetes módszer sem működik végtelenségig, a fűtőszálak bevonatát lassan áteszi a cucc.

Az a Calgon nevű csoda meg csak a gyártó pénztárcájának használ.

Az alumínium alkatrészeket meg évente újrafestem, mert azt a kemény víz+mosópor kombó eszi meg.

2013. ápr. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor passz, nincs több ötletem. :(((

[Vízlágyítókat én sem használok már néhány éve, az időnkénti ecetezés sokkal olcsóbb, és teljesen hatékony.]

Mosógépet még nem festettem, mondjuk, mást sem sűrűn...

De épp ma három ablakot sikerült hófehérre varázsolnom. Néhol "mintájában csíkos" ugyan, de akkor is nagyon büszke vagyok magamra. :D

[Idővel pedig csak lejön majd a kezemről is a festék teljesen, mert eddig néhány helyen hiába dörzsöltem vörösre hígítóval. :( ]

2013. ápr. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:

A saválló dog tengelyeit alumíniumból csinálták, hogy 5 év alatt megegye az elektrokorrózió, eltörjön és a balek vevő vegyen új mosógépet, miután a szerviz közli vele hogy egy új dob 50 eFt.

Én a Philipstől rendeltem neten új tengelycsonkokat, a régi pop-szegecseit lefúrtam, az új tengelycsonkokat alu alapozóval és fedőfestékkel jó vastagon lefestettem, a tengelycsonk dob felőli kikönnyítő (és szándékos rohasztó) üregét körbeszigeteltem sziloplaszttal, aztán saválló csavarokkal felcsavaroztam.

Azóta 2X annyi időt elment mint a gyárival, néha szétszedem és a festett alut újra átfújom.

Az örök élet titka. :D

2013. máj. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát... Mindezek után már két ötletem is van:

1. Gyártsd le saját magad a mosógépet, már majdnem ugyanott vagy így is.

2. Járjatok a patakra/folyóra mosni. Lehet, hogy még az is kevésbé macerás, mint így...

:D

Egyébként az ország melyik részén élsz, ha nem vagyok indiszkrét? Csak hogy tudjam, hova nem szabad költöznöm, ha nem akarom a mosógépekre költeni a gatyámat is. :D


[Egy javítás, mert bár nem barmolt le érte senki, de akkor is h.lyeséget írtam előzőleg: "színében csíkos" a festés, nem mintájában.]

2013. máj. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

"Hát... Mindezek után már két ötletem is van:

1. Gyártsd le saját magad a mosógépet, már majdnem ugyanott vagy így is.

2. Járjatok a patakra/folyóra mosni. Lehet, hogy még az is kevésbé macerás, mint így..."


Gépész vagyok. Maga a leírt művelet egy délelőttömbe és összesen 3500,- Ft-omba került, ha szervizbe viszem, 50-60.000,- -be és egy év után ugyanaz lenne.



"Egyébként az ország melyik részén élsz, ha nem vagyok indiszkrét? Csak hogy tudjam, hova nem szabad költöznöm, ha nem akarom a mosógépekre költeni a gatyámat is. :D"

Esztergom környéke. Jó kis karsztvíz. Nekünk egészséges, a mosógépnek meg a kávéfőzőnek nem. :D

2013. máj. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja, hát gépészként (meg alapon férfiként) azért könnyebb. :)

A szervizek (és a különféle szakemberek) pedig tényleg jól le tudják húzni az embert. Én is inkább megcsinálom magam, amit tudok, pl. a fentebb említett festést, vagy időnként a csapot is szét szoktam kapni egy kis tisztítás okán. :D


Esztergomban volt egyszer az általános iskolás osztályunkkal a tábor. Pár évvel ezelőtt meg kirándulni voltam ott. A vízre nem emlékszem, de szép város. :)

(A környéket nem ismerem.)


Hát akkor további jó mosásokat és mosógépszereléseket neked. :D

2013. máj. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!