Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szabad szemmel a mesterséges...

Szabad szemmel a mesterséges fényektől távol látható a tejútrendszer, ismerősöm meg akart győzni, hogy nem, én meg azt mondom igen, most akkor melyik?

Figyelt kérdés

Teljesen távol még nem emlékszem,hogy lettem volna mesterséges fényektől,de úgy tudom,hogy lehetne látni oldalról a tejútrendszer egy részét,de szerinte képeken csak a kamera beállítása miatt látjuk.

[link]


2013. ápr. 10. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, lehet látni, bár közel sem ilyen szépen, de fényes, csillagokkal teli sáv az égen.
2013. ápr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

így sosem fogod látni, ezek több órás expo-val készült képek, persze több darabban.


és persze hogy lehet látni, nagyon sokszor láttam már én is

2013. ápr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennyire azért az emberi szem nem exponál jól, mint amit a linkelt kép mutat. De természetesen a fényszennyezéstől távolodva egyre tisztábban látszik a csillagos ég, a Tejútrendszer. Már egy kis vidéki faluból nézni is teljesen más, mint egy megyeszékhely méretű városból.
2013. ápr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán lehet látni normálisan. A légkőrnek nagyon tisztának kell lenni, mert a távoli városok fénye is homályossá teszi. Egyszer sikerült a tejút szélén levő csillagokat is egyesével látnom. /éjjel 2-kor várostól 20km-re, szabadszemmel/
2013. ápr. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
Például a Balaton-partról szép tiszta újholdas nyári éjszakákon nagyon szépen kivehető. Csak nem árt hozzá egy pár percet heverészni, amíg a szemed hozzászokik a kevesebb fényhez.
2013. ápr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Egyszer sikerült a tejút szélén levő csillagokat is egyesével látnom..."


A csillagok szabadszemes láthatóságával kapcsolatban igaz az, hogy a legnagyobb fényességűek távolsága sem több 3500-4000 fényévnél. Így azon csillagok amiket te a világ legtisztább légkörén át a "legfényszennyezéstelenebb" helyéről is láthatsz, ennél nem lehet messzebb. A galaxis széle viszont egy hangyányit messzebb van ;)

2013. ápr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

#6:

Igaz. Azok a látott csillagok valószínűleg jóval közelebbiek voltak a galaxis pereménél, csak "jó irányban" voltak.

2013. ápr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!