Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy mobiltelefon működési...

Egy mobiltelefon működési időtartama 7 év. Mennyi annak a valószínűsége, hogy kétszer ennyi ideig is használható?

Figyelt kérdés
Ezt milyen eloszlással kéne? Előre is köszi!

2013. ápr. 17. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csupán ennyi információból nem lehet megmondani. Talán azt feltételezheted, hogy normál eloszlású, de akkor is kell az eloszlás szélessége, amit a szórás határoz meg.
2013. ápr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ennyi adatot adtak meg. Ezért nem értem én se
2013. ápr. 17. 22:04
 3/12 anonim ***** válasza:
Áltlában a használati tárgyak élettartamát exponenciális eloszlásúnak szokás feltételezni.
2013. ápr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem igaz. 2004-ben vettem a sajátom, és még semmi baja, csak az aksiját kell kétnaponta feltölteni most már.
2013. ápr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Ez azért kicsit más téma.

Egy telefont úgy terveznek hogy átlagban 3-4 évig bírja, és utána cserélje le a használója. Persze ha vigyázol rá akkor még több évig bírhatja. Igazából az akkumulátor az ami nem bírja ennyi ideig, de azt ugye lehet cserélni, akár bontásból, akár utángyártottat venni, de ha vigyáz az ember a telefonjára akkor kibírhatja akár 10 évig is. De egy idő után elfáradhatnak benne egyes alkatrészek, főleg az antenna panel, és akkor már kuka az egész, nem véletlen tervezik rövid távra, és ez még sok más elektronikai eszköznél igaz sajnos. De ez a biznisz.

Én a telefonom 2007 elején vettem az akkut cseréltem benne, bontásból vettem így bírja kb 5-6 napig is, csak ugye a telefon tartósnak lett tervezve, tényleg sok mindent kibírt, még a kádba is bele esett teli vízbe igaz hogy 2 napig szárítottam és utána teljesen jó lett, de már kezdett meghalni. Az alaplapja már a sok ütődéstől megrepedt, elhajlott így adódtak időnként érintkezési bajok, meg volt amikor a gombokat nem érzékelte időnként.

Na alig 1 hónapja cseréltem le. Tehát 6 évig simán kihúzta és szerintem még bírta volna tovább is ha nem lett volna az a kis baleset.

2013. ápr. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Látom, többféle értelmezése van a kérdésnek :)


Az én válaszom: Petinek 2 almája marad

2013. ápr. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem csak az elektronikai cuccokra igaz ez, hanem szinte bármire (tervezett elavulás).

Minden telóm elég keményen kapott, de bírták. Működő nokia 5510 hátlap nélkül, akksi romon van, de másfél napot még kiprésel magából. Bicózás közben csattant egyszer-kétszer csattant az aszfalton. Működő lg ku970, megjárt egy folyót, helyszínen pár óra szárítás után üzemelt rendesen, na és persze az aszfalttal ez is közelebbről megismerkedett, az alu hátlap jó ötlet, legalábbis nem pergett szét, mint pár teló. Most egy lg gt400 van, színváltó!! :D Üzemel rendesen, pedig nitro hígítóval szoktam tisztítani, mert gyakran csupa festék és tömítőanyag. Ha feladja egy Caterpillar mobilt nézegettem. Masszívnak tűnik, biztos bírja egy darabig, főleg ha vigyázol is rá.

2013. ápr. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem, Poisson eloszlással, ahogy a radioaktív bomlást is.
2013. ápr. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló:

Poisson-eloszlású az adott időtartam alatt meghibásodó készülékek száma (adott időtartam alatt elbomló atomok száma, stb.) lenne. Az egy diszkrét eloszlás, csak egész értékeket vehet fel; míg a meghibásodásig eltelt idő bármilyen pozitív valós szám lehet, nem csak egész. Így már csak emiatt sem lehet alkalmas ebben az esetben.


A meghibásodásig eltelt idő (egy adott konkrét atom bomlási ideje, stb.) az exponenciális eloszlású, mint azt korábban írtam.

2013. ápr. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Ennyi adatból nem lehet megmondani, kéne a szórás, vagy legalább néhány adat, amiből szórást lehet számolni.
2013. ápr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!