Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki, aki ért a fizikához,...

Valaki, aki ért a fizikához, elmagyarázná nekem hogy pontosan milyen kölcsönhatásba lép egymással a jég és a só?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból kipróbáltam a salt and ice challenge-et, de nem a tenyeremben, hanem az alkarom belső oldalán, hogy lássam mit okoz. Még tovább is hagytam "működni", mint amiket a videókban látni. Csak akkor hagytam abba, mikor már tényleg nagyon mart. Utána olyan volt az adott terület, mintha megégett volna. Piros volt, duzzadt, és kb másfél-két hétig fájt. Egyébként nagyon érdekesnek találtam a dolgot. Valaki el tudná magyarázni hogy pontosan mi ment végbe a jég és a só között, hogy ezt okozta?
2013. ápr. 19. 20:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a só-jég elegy -21 fokos nem csoda hogy sérülést okoz. Csak fokozza a dolog veszélyét, hogy lehűtött idegek alig érzékelik a fájdalmat, aránylag könnyen lehet ilyen módon másod vagy harmadfokú égési sérüléseket szerezni.
2013. ápr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!