Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok segíteni? 8. osztályo...

Tudnátok segíteni? 8. osztályos fizika. Elektromágneses indukció, váltakozó áram. (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Tz-t írunk, és összefoglalásnál a tanár mindig lediktálja a feladatokat csak más mennyiségekkel, számokkal. Az egyik feladatot sehogy se tudom megcsinálni. Valaki leírná a megfejtést, a megoldás folyamatával együtt? Előre is köszönöm!


feladat:


Egy elektromos csengőt 250 V hálózati áramforrásra kapcsolt transzformátorral működtetünk. A szekunder feszültsége 25 V. Mekkora a szekunder tekercsnél mérhető áramerősség, ha a primer körbeli ampermérő 0.5 A erősségű áramot jelez? Mekkora teljesítményű a csengő?


/4 pontos a feladat/



2013. ápr. 21. 13:06
 1/4 Srapnel ***** válasza:
Azért ez egy rendkívül egyszerű feladat. A könyvből keresd ki, hogy a primer és szekunder körök feszültsége hogyan függ azok áramaitól. A teljesítményre meg okoskodhatsz úgy is, hogy ha elhanyagoljuk a transzformátor veszteségét, akkor vajon a primer teljesítmény (ami U*I), fényében mekkora lehet a szekunder köré?
2013. ápr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amíg ezt leírtad, akár úgy is segíthettél volna, ahogy kértem... kösz.
2013. ápr. 21. 20:04
 3/4 Srapnel ***** válasza:
Abból te mit tanulsz, ha valaki szóról szóra megírja a megoldást? Akkor neki jár a 4 pont és az eggyel jobb jegy.
2013. ápr. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Srapnel ***** válasza:

Egyébként leírtam:


1. Meg kell keresni a transzformátor karakterisztikáját (a primer és szekunder feszültség-áram összefüggést) - [link]

2. P = U*I, ezt konkrétan beírtam

3. Gondolom az nem újdonság, hogy az energia megmarad.


Ennyi kell az egészhez.


Amíg az arrogáns visszaszólásodat megírad, akár a feladatot is megoldhattad volna.

2013. ápr. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!