Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológia segítség?

Biológia segítség?

Figyelt kérdés

Mitchell kemiozmotikus elméletéhez kéne.A helyzet az,hogy én ezt a sejtbiológiás,genetikás cuccot nagyon nem értem.Valaki el tudná magyarázni? :/

www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tkt/oxford-typotex-biologiai/ch01s11.html

Itt lejjebbb van ez az elmélet.Valaki,érthetően,és egyszerűen elmagyarázná nekem?Tényleg nem értem.A baj az is,hogy egy csomó olyat szót használ,amiket az értelmező kéziszótáram sem ír.

mint pl.:mitokondriális,foszforiláció,protongrádiens,kloroplasztisz,tilakoid.Illetve mindezeken kívül valaki elmagyarázná nekem,hogy mi az a membrán,és hogyan működik?Nagyon fontos lenne :/ Minden ehhez a kemiozmotikus elmélethez kéne.Csak a lényeg kéne,illetve maga a folyamat leegyszerűsítve.



2013. ápr. 28. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért elég meredek a kemiozmotikus elméletet megtanulni anélkül, hogy nem tudod, mi az a membrán, mitokondriális, kloropasztisz stb.

De én megpróbálom... De szerintem így sem érted.

A kemiozmotikus elmélet lényegében a fotoszintézisre és a biológiai oxidációra vonatkozik. Most vegyük alapul a fotoszintézist! A fotoszintézis során víz bontódik (fotolízis) protonokra, elektronokra és oxigénre. A színtest alapból két sejtmembránnal rendelkezik, egy külsővel és egy belsővel. A membrán a sejthártyát jelenti. A víz bontásból adódóan megnő a hidrogén-ion koncentráció a zöld színtestek belső membránjának belső oldalán, melynek következtében egy enzimfehérje szerkezete megváltozik, csatorna jön létre. Ez lényegében egy ATP-áz enzim, mivel a rajta keresztül áramló protonokkal ATP szintetizálódik. A csatornákon átkerült protonok a membrán túloldalára került elektronokkal redukálja az NADP+-okat.

2013. ápr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha már a kemiozmotikus elméletet kell tanulnod, akkor azért olyanokkal tisztában kellene lenni, mint mitokondrium, kloroplasztisz..

Ha sikeresen akarsz tanulni, mindig az alapokkal kell kezdeni, különben összedől az egész.


mitokondriális:

A mitokondriumot nyilván ismered. (Ha nem, akkor olvasd el a biosz könyvedben). A -is képző annyit jelent, hogy a mitokondriumhoz tartozó (vagy abban lévő) dolog. Pl. a mitokondriális membrán a mitokondrium membránja. Vagy a mitokondriális DNS a mitokondriumban lévő DNS.


Foszforiláció:

Kémiai reakció, melynek során egy molekulára foszforcsoport kerül.


Protongrádiens: talán legérthetőbben a különbség szóval tudom leírni a "grádienst". Pl. ha a membrán egyik oldalán x mennyiségű proton van, a másik oldalán meg kétszer annyi, akkor a membrán két oldala között protongrádiens van.


Kloroplasztisz: zöld színtest, így már biztos ismered


Tilakoid: A kloroplasztisz egy része. Ha elolvasod a könyvben a zöld színest felépítését, ott el lesz magyarázva az is, hogy mi a tilakoid.


Ahhoz, hogy az elméletet megértsd, először meg kell tanulni a sejt energiatermelő folyamatát, a terminális oxidációt (másnéven oxidatív foszforilációt).


Tehát először nézd át a sejtalkotókat (mitokondrium, zöld színtest felépítése). Utána kezdd el az elejétől tanulni a biokémia részt. Ha megtanultad az oxidatív foszforilációt, akkor vedd elő újra ezt az elméletet. Mert addig elmagyarázni sem tudjuk.

2013. ápr. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,remélem menni fog :)
2013. ápr. 30. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!