Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Rovar valós érzés?

Rovar valós érzés?

Figyelt kérdés

A rovaroknak vannak érzelmeik?

érzelem,

akarat,

idegi tűréshatár,

stb...



#rovar #érzelem #sex stb
2013. máj. 3. 17:59
 1/4 Simon0211 ***** válasza:
Az érzelmekről nem nyilatkozom. DE a többire a véleményem, hogy a rovaroknak épp úgy idegrendszerük van mint bármely más élőlénynek így alapjában véve bátran feltételezhetjük hogy van akaratuk, tűréshatáruk, legfeljebb nem elég fejlett az idegrendszerük és nem elég okosak bizonyos cselekvések végrehajtására.
2013. máj. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez a bármely más élőlény azért túlzás, az élőlények igen komoly részét teszik ki az egysejtűek, akiknek, mivel egyetlen sejtből állnak, nem lehetnek idegsejtjeik. Nem is beszélve a gombákról vagy növényekről (bár ők is érzékelik a külvilág ingereit, de valódi idegrendszerük nincs).

Ez az ún. központi idegrendszer csak a fejlettebb állatcsoportokra jellemző.

A rovaroknak amúgy különösen fejlett, három részből álló agyuk van, és az érzékelés terén sokmindenben felülmúlnak minket.

2013. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A rovarokról-- mint méhecske vagy tücsök-- ezekkel kísérleteztem. Először is van egy idegdúc a fejükbe ami megfelel az emberi agy egy egyszerűbb verziójának.


Először is képesek megjegyezni egy-egy hangot, egy másik élőt aki hangot ad és enni valót ad.

Pl az előző tél-elején egy megdermedt tücsköt hoztam be. A tenyeremen tartva a másik tenyeremet fölé helyezve sugároztam rá.Aztán melegítettem a két kezem között, majd amikor mozdult a szájához tettem a cukros teába mártott ujjam. Amit leszopogatott. Aztán megszokta a cirip hangot amivel hívtam. Az ujjam végére tettem spenótot (főzeléket)

amit leszopogatott, majd rám jött, aztán a fejemre később már elég volt ciripelni és azonnal jött ráment a ruhámra aztán a kezemre és én letettem egy kistányérra készített étel mellé. falatozott majd visszajött hozzám, de mivel itt ültem épp és a homlokomban levő hajamon csücsült, igy áttettem az álló lámpa ernyőjére.


Szóval egy hónapig élt a lakásban télen ami nagyon tettszett az unokáimnak nem győztek csodálni.

Sajnos túl kíváncsi volt és egy nap a szúnyoghálóra ment délutáni szellőztetésnél így ki lett zárva és elpusztult másnapra.


De hasonlóan viselkedett a méhecske is de ő még bátrabb volt one zsinór leszállt a tányérunk szélére is, Ha hívtam az egyik helyiségben akkor átjött a másikból. amikor ebédeltünk

2013. máj. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

egyébként minden rovarnak épp úgy vannak érzelmeik csak egyszerűbb.


Pl a méheknél kimegy egy erre hivatott felderítő, hogy merre van több virág. Aztán visszatér és eltáncolja az írányt- utána a többi kimegy virágport gyűjteni. Minden egyednek meg van a saját feladata. Így vannak őrszemek, és vannak dadusok akik a jövő generációt etetik gondozzák.


Ha egy vad darázs tévedne a kaptárhoz akkor az őrszemek mindenkit értesítenek arról hogy meg kell védeni a kaptárt.

Amikor betér még is a darázs akkor a méhek körbefogják és nagyon gyorsan mozgatni kezdik a szárnyukat-- a levegő annyira felmelegszik hogy azt a hőt a méhek bírják, viszont a darázs belepusztul.

2013. máj. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!