Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a növények állítják elő az...

Ha a növények állítják elő az oxigént, akkor hogy van a sivatagban annyi oxigén, hogy ne fulladjon meg az ember?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, de nem találok rá normális választ... :D

2013. máj. 4. 16:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%

Tudjátok ott kezdődik a megfogalmazásunk között a különbség, hogy én elvetem azt a geológiai megállapításokat, amit valamikor én is tanultam, majd nektek is tanítottak.


Mert z életem során szembesültem azzal a ténnyel, hogy mind az amit tanítanak az nem egyéb, mint spekuláció. Ezért hozattak a Földre aszteroidák hátán" vizet. Mert ugye ha egy bolygó kezdeti állapota, 4 milliárd évvel ezelőtt teljes anyagában izzó volt, akkor nyilvánvaló, hogy abból már nem törhetett fel víz se!!


szóval számomra egy nagy sóderhalmaz amit tanultunk és tanultatok ti is!!

2013. máj. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Igen, észrevettük, hogy lazán elvetsz mindent, amit az emberiség a Föld keletkezéséről tud. A spekulációkról meg annyit, hogy méréseken, kísérleteken és alapvető logikán bizonyuló spekulációk ezek, ellentétben a te állításaiddal.

Azt meg ki mondta, hogy a víz csak úgy feltört valahonnan? A víz a légköri gázokból csapódott ki, amikor a bolygó felszíne elkezdett lehűlni!

2013. máj. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%

A geológusok a földünk belső szerkezetéről csak annyit tudnak, mint egy ma született gyerek, mert csak egy bizonyos mélységig tudnak lefúrni-- a többi spekuláció a köbön!


Ami a víz mennyiség keletkezését illeti, arra azt találtál ki a tudósaid, hogy aszteroidák hátán lovagoltak ide fagyott állapotban.


Amit pedig Te feltételezel, hogy csak a légkör párájából az is kevés lenne amikor csak az óceán víz tömege egy millió köb/km és akkor még nem számoltuk a tavakat, folyókat, vízeséseket, és a sarkok nagy tömegű,- még ha fogyóban van is,- jeget.


De tudod hinni lehet mindenben, a vallási meséibe is, a tudósok csak rész ismereteiben is, de a csak fikcióikba is hisz logikus nem igaz- matematikával addig számolgattak hogy egyezik az egyenletük két oldala....

2013. máj. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"A geológusok a földünk belső szerkezetéről csak annyit tudnak, mint egy ma született gyerek,"


Az, hogy Te ennyit tudsz róla, az nem azt jelenti, hogy a kutatók, geológusok is csak ennyit tudnak róla.


"mert csak egy bizonyos mélységig tudnak lefúrni-- a többi spekuláció a köbön!"


Nem csak fúrással lehet információt szerezni Földünk belső szerkezetéről.


"Amit pedig Te feltételezel, hogy csak a légkör párájából az is kevés lenne amikor csak az óceán víz tömege egy millió köb/km és akkor még nem számoltuk a tavakat, folyókat, vízeséseket, és a sarkok nagy tömegű,- még ha fogyóban van is,- jeget."


Nem tudom milyen mértékegység az a "köb/km". De ha a bolygó átlagos felszíni hőmérséklete 1000 fok körüli, akkor ne várd, hogy a víz folyékony állapotban legyen jelen a felszínén. Ekkora hőmérsékletnél a víz gőz halmazállapotú. A felsőbb, hűvösebb rétegekben összeáll vízcseppekké, eső lesz belőle, majd ahogy hullik lefelé, az egyre növekvő hőmérséklet hatására még az előtt elpárolog, mielőtt elérné a talajszintet. Ez egy sűrű, nehéz, vízgőzzel telített légkört eredményez, amelyben szubdukciós folyamatok "szállítják el" a felszíni hőmérséklet jó részét a felsőbb rétegekbe, majd onnan kisugározódik a világűrbe. Ez a folyamat hűtötte az ősföld felszínét, míg azon ki nem alakultak a kéreglemezek, amelyek hőmérséklete aztán a víz forráspontja alá hűlt, így már a felszínen is meg tudott maradni a víz folyékony állapotban.

Nézd csak meg a Vénusz bolygó légkörét: olyan sűrű, hogy a felszíni nyomás közel 100x-osa Földünkének. Az ősföldön is lényegesen nagyobb lehetett a felszíni nyomás mint a mostani, akár többtízszerese is (hasonlóan a Vénuszhoz).

2013. máj. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

24/ Az óceán víz tömegét nem lehet literrel mérni, hanem csak köb/kilométerrel- vagy köbszámítással aminek az egy sége nem cm nem m, hanem km


a mások a Vénusz példád-- a Vénusz közelebb van a NAphoz mint a Föld, ezért a belső folyamatai a teljes átforrósodása, hamarabb lezajlott, mint a Földön. -- De sajnos a geológusokkal ellentétben nekem az a véleményem, hogy mindennek meg van a maga törvényszerű folyamata-így sajnos a Földünk is a Vénusz sorsára fog jutni.

2013. máj. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

KÖB/KM???? Azt ugye tudod hogy a köb hatványkitevő? Ezt te mégis hogy osztod?

Nincs ilyen mértékegység hogy KÖB/KM.

2013. máj. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%

Nem osztottam csak gondolkodnod kellett volna, hogy csupán így írtam le rövidítve.

Amikor azt írom 24/ akkor igy jelölöm a beíró számát, de nem jelenti azt, hogy osztás a ferde vonal minden esetben

nem írhatom azt hogy kockára osszuk fel az óceánt km ben számolva...

köb/ km ben számolva 1 millió köb/km (hmértékkel számolva)

2013. máj. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%

Azt gondolom Sceptic hogy felesleges miattam pötyögtetned, mi már lefolytattunk egy vitát, te vakon hiszel azoknak akik csak egy készülékkel méricskélnek és a többi nem több mint a fikciójuk- a matematikát hagyjuk jól ismerem- mindig átvágom vele a páromat addig számolgatok addig, hogy elfogy a pénz látszatra" miközben eldugva összespórolgatom- s milyen jó, most volt miből kijavítani a tetőt ért viharkárunkat... ennyit a matematikáról- kitünő voltam belőle és az egyik végzettségem könyvelő!!


az hogy te mit hiszel a Földünkkel kapcsolatban el az a Te dolgod, én viszont közzéteszem azt amit saját magam tapasztaltam meg, nem pedig holmi műszeres vizsgálattal-- Jé(- nem is olyan régen kikiáltották, szilárd a magma ....Lehet hogy vas a Magma? ÁH!! nem... lehet hogy arany... És miből fog állni holnap holnap után...?


szóval hagyjuk a frázisokat a hasra ütéseket ha te neked jó hidd el Sceptic. Van aki a pokolba az alvilágban ördögben hisz ja és a mennyországban és a megváltóba- szóval tök mindegy, sajnos hinni lehet bármiben,-


- én viszont csak abban hiszek amit láttam" megtapasztaltam" mert OTT voltam!!

2013. máj. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Vegyétek le szájjal élettelenek 👌
2017. aug. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!