Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » New Orleanson akkor most...

New Orleanson akkor most átfolyik a Mississippi, határos valamilyen tóval északon, plusz még tengrepartja is van? A hangsúly itt a tengeren van. Van tengerpartja? Vagy amikor a nagy árvíz volt, akkor a Mississippi áradt meg?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 17:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

New Orleanst eredetileg a Mississippi torkolatvidékének kiemelkedéseire (hegyekre, hordalékhalmokra) építették a franciák. Nekik még volt eszük. A mai óváros most is ott van és annak a Catrina idején semmi baja sem lett.

Aztán jöttek a hülye amerikaiak és beépítették a tengerszintnél is mélyebben lévő ártereket. Oda kerültek a szegényebbek negyedei, a nyomornegyedek és a gettók.

Ezeket a területeket csak alacsonyabb hordalék falak választják el a Mexikói-öböltől.

Aztán jött a Catrina és könnyedén átvetette a tengervizet ezeken a természetes gátakon és elárasztotta a mélyföldeket. Akik meg ott laktak, azok megszívták.


Ha a Mississippi áradt volna meg, akkor ott már régen nem lenne semmi, a folyók tulajdonsága, hogy évente legalább egyszer áradnak. Gondolj csak arra, hogy miért van így beépítve Budapesten a Duna-part!

A folyónak ehhez vajmi kevés köze van.

2009. szept. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mostmár értem, köszi. Ezek szerint, akkor ott nem úgy van, hogy kiugrassz a tengerpartra szörfözni, csak nagyon közel van....
2009. szept. 29. 17:44
 3/16 anonim ***** válasza:

(Első vagyok)

Valószínűleg a tengerpart is be van építve. Azt nem mondtam hogy nem.

Csak az a lényeg, hogy azokat a területeket is beépítették, amikről épeszű ember látja, hogy egy nagyobb vihar esetén (ami arrafelé nem ritka) rögtön ellepi a víz.


Amúgy a Mississippi deltája javarészt mocsár, ezért arrafelé nemigen szörföznek

2009. szept. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
térképen és műhold felvételen is tisztán látszik, hogy a Pontchartrain tó partján fekszik, és nincs tengerpartja.
2009. szept. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Közvetlenül lehet hogy nincs.

Ezt nem tudom, csak találgatok.

De az tuti hogy közel van a Mexikói-öbölhöz

2009. szept. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A térképen jól LÁTSZIK, hogy határos a Mexikói-öböllel ami bárhogy is nézzük, tengerpartnak számít.
2009. okt. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

19:16-os hozzászóló!

Egyeztess a kettővel előtted szólóval!

2009. okt. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nincs mit egyeztetni, nem tehetek róla, hogy nincs szeme:)
2009. okt. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nincs szemem? Itt a térképen New Orleans. körülötte Lake New Orleans, Lake Borgne, Lake Salvador. Lake az tó, és nem öböl! Legközelebbi tengeröböllel jóval távolabb van.


[link]



Ha nekem nincs szemem, akkor neked eszed nincs!

2009. okt. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hülye balf@sz... Közelíts már rá normálisan a part menti térségre. Az összes terület ami nem mocsár, tehát LAKHATÓ területileg New Orleans-hoz tartozik. Nézd meg a a part menén a Grand Isle State Parkot vagy az ORLEANS Avennue-t.

Hülye madár.

2009. okt. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!