Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meddig fejlődik az emberi agy?

Meddig fejlődik az emberi agy?

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok, hogy életünk végéig fejlődhet azzal, ha információt gyűjtünk.

Hány éves korig növekszik a sebessége az információk összekapcsolásának? (azt hiszem ez az inteligencia-hányados)Mikor van a csúcspont? Ott meddig marad? Mikor kezd el hanyatlani, ha egyáltalán hanyatlik egy egészséges embernél?

...és ide tartozó, de külön választ igénylő kérdéseim a fent emlitettek csak kapacitással, "tárolóképességre" vonatkozólag?


2009. okt. 2. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyes kutatók szerint 20-25 éves korban, mások szerint 10-12 éves kor körül éri el az IQ a csúcspontot. Ez sok mindentől függ. Utána lassan hanyatlik, idős korban (60 felett) a hanyatlás némileg gyorsul, de aki rendszeresen használja az agyát és pl. nem Alzheimeres, az élete végéig nem butul el.


Mindez nem jelenti, hogy a szellemi képességek (pl. az alkotóképesség) is ekkor érik el a csúcsukat, ugyanis az a mai embernél inkább 50-60 éves kor között következik be. Az ókorban a 40 évet tartották a filozófusok, tudósok, írók stb. fénykorának, ma inkább az 50 éves kor.

2009. okt. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

IQ nem egészen azt jelenti mint a kérdező ír, de nem is ez a kérdés. Pontos választ nem tudok (és nyilván egyedenként változik), véleményem (és részben tapasztalataim alapján):

13-15 éves korban van az embernek leginkább "szivacs" agya, rövid ídő alatt rengeteget meg tud tanulni.

25-30 éves korban dolgozik "legfürgébben" az ember agya.

Utána lassan csökken ezt viszint ellensúlyozza a gyarapodó tapasztalatok menyisége. Ezt is figyelembe véve valahol 40-50 éves kor között tudja az ember maximális szellemi teljesítményt nyújtani. Persze ez függ az elvégzendő munka jellegétől is. Írók, művészek ahol a felhalmozott bölcsesség sokat nyomhat a latba, magas korban is alkotnak maradandót.

Ezzel szemben például a matematika jellemzően a fiatalok alkotása. Összes nagy matematikus legjelentősebb felfedezését 30 éves kora előtt követte el. Persze dolgoztak, jelentős életművet hagytak hátra idősebb éveikben is, de a lényeget 30 éves koruk előtt alkották. Nem ismert olyan jelentős matematikus, aki 30 éves kora után kezdett el "nagyot alkotni".

2009. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

kb. 24 éves korig fejlődik aztán lassú hanyatlásnak indul(komoly).

Legalábbis én így tanultam felnőttoktatás tárgyból.

2009. okt. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a címre a válasz: a születésig. Utána rohamosan halnak el az agysejtek, és nem pótlódnak.
2009. okt. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!