Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan helyes értelmezni a...

Hogyan helyes értelmezni a Heisenberg féle-határozatlansági relációt?

Figyelt kérdés

Azért nem mérjük meg egy adott részecske helyét és impulzusát egyidőben mert ;


- Mérési berendezésünk érzékenysége nem megfelő.


- Túl gyors ahhoz, hogy a detektálási időben meghatározzuk.


- A részecske egy egyenletesen elmosódó nyulvány, ami egyenletesen kitőlti a teret és az állapothatározók egyszerre tőltik ki a teret. Pl az elektron egy egyenletes felhő így elnyúlik nagy távolságra is, de ettől még van, csak nem tudjuk kiméri kis helyen.


- A részecskék nincsenek plancknyi tartománynál kisebb térrészben, azaz hol van hol nincsen. Azért nem tudjuk egyszerre meghatározni az impulzusát és helyét, mert nem vesz fel konkrét értéket egyébként sem, ergó hol van, hol nincsen.


Melyik helyes?


2013. máj. 21. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik megfogalmazás sem helyes, de az utolsó lesz a jó válasz.

[link]

2013. máj. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elég homályosan fogalmaz az oldal :S Kérhetnék kétes oldalak linkelgetése, helyett szabatos saját szavakból álló megfogalmazást?
2013. máj. 21. 20:28
 3/9 anonim ***** válasza:

"A kvantummechanikai Határozatlansági reláció alapvető, elméleti határ bizonyos fizikai mennyiségek egyszerre, teljes pontossággal való megismerhetőségére. Ilyen mennyiség-pár például a hely és az impulzus, minél pontosabb értéke van az egyiknek, annál pontatlanabb a másiknak."

Ennél pontosabban nem tudom megfogalmazni.

2013. máj. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát én jelenleg csak hobbiszinten tanulom a kvantumfizikát, de megpróbálom nagy hülyeség nélkül elmagyarázni: minél kisebb helyre "szorítod be" a részecskét annál jobban fognak mozogni (impulzus nő), ezt nevezzük kvantumos fluktuációnak.
2013. máj. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es. Értem. Viszont azt már nem hogy mit takar a "megismerhetőségére." fogalom ? Miért nem lehet megismerni ? Az okát magyarázzátok el kérlek !


Amiket felvázóltam azok a megoldási lehetőségek. Tehát ezek a menyiségek léteznek, csak nem ismerhetjük meg őket.


"minél kisebb helyre "szorítod be" a részecskét annál jobban fognak mozogni (impulzus nő), ezt nevezzük kvantumos fluktuációnak"


Én is erre gondoltam, amikor a "- Túl gyors ahhoz, hogy a detektálási időben meghatározzuk. "-at kiírtam.

2013. máj. 21. 22:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindig ugyan az a kérdés:

Az ott valami, vagy megy valahová?

2013. máj. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6-ik idióta kommentet nem kértem !


Akkor kész, ennyi ? Nem tudtok semmit ? :-O

2013. máj. 23. 19:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem idióta, csak nem érted a viccet.
2013. máj. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ense nagyon ertem a viccet valaki leirja?xddd
2019. jan. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!