Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol találtak olajat és szénhid...

Hol találtak olajat és szénhidrogént, ami nem őslényi maradványokból származott?

Figyelt kérdés
"Miért gondoljuk, hogy az olaj és a szénhidrogének őslényi maradványokból erednek, amikor már olyan helyen is találtak olajt, ahol nem lehettek őslényi maradványok, és más, élettel nem rendelkező bolygókon is találtak már szénhidrogéneket?" A BME Filozófia és Tudománytörténet Tanszékének honlapján találtam. Mit tudtok erről? Hol találtak ilyen lelőhelyet?

2013. máj. 24. 19:28
 1/3 Silber ***** válasza:
79%

Itt a kulcs: filozófia tanszék. Olyan valamin akarnak gondolkodni ami nem is igaz, mert szénhidrogének nem csak élőlények által jönnek létre. Elég szégyen, hogy egy ilyen jó nevű egyetem lapján jelenik meg ilyen.

Az utóbbi legalább már valós, miszerint más bolygókon is kimutattak már szénhidrogéneket. Megfelelő körülmények között közvetlenül reagál egymással a szén és a hidrogén, mely mindkettő megtalálható a világegyetemben, így minden gond nélkül kialakulhatnak szénhidrogének, sőt, szénhidrátok és aminosavak is.

Ennek bizonyítására el is végezték a híres Miller-kísérletet:

[link]

2013. máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
A szégyen az, hogy egy ilyen jóhírű egyetemre beengedték a filozófiát és a gazdaságtant. Ez az elmúlt 20 év hibás oktatási politikájának eredménye, hogy a BME pl. nem maradhatott talpon csak ezeknek az áltudományoknak a befogadásával. A kétszintű érettségit is nyugodtan érthetjük úgy, hogy lejjebb engedték az érettségi színvonalát, a középfokú matek érettségi minden feladatát tavaly is fejben megoldottam és nem azért mert olyan nagyon okos vagyok. Matematikus sem vagyok, egyszerűen szégyen a színvonal.
2013. máj. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszerű szénhidrogének remekül kialakulnak élőlények nélkül is (csak emlegetném a metánt, ami meglehetősen gyakori).


Az összetett szénhidrogének, pláne ekkora mennyiségben, élőlénymaradványokból keletkezik. Keletkezhet természetesen "természetes" forrásból is, élőlény nélkül, de az nem fog összeállni hatalmas medencében.


Amúgy remek példa más bolygóra a Titán, ami szénhidrogénekben nagyon gazdag (bár az élet lehetőségét sem lehet kizárni :D )

2013. máj. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!