Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért vibrálnak vagy "villogna...

Miért vibrálnak vagy "villognak" a csillagok?

Figyelt kérdés
Amúgy még azt is megszeretném kérdezni , hogy vettem egy távcsövet és a vénusz bolygót láttam de a többit mikor és hol láthatom vagy miről ismerhetem fel?
2009. okt. 4. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

a vibrálást a légkör okozza.

a különböző hőmérsékletű levegőrétegeknek más a fénytörése, ez miatt látszik a csillagok fénye vibrálónak.

a bolygók helyzete állandóan változik, így nem lehet megadni egy fix pontot, ahol megtalálod őket.

tölts le egy szimulátor programot, amelyiken be lehet állítani a megfigyelő földrajzi helyét és akkor be tudod azonosítani a bolygókat.

2009. okt. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Ez ugyanolyan, mint ahogy a tábortűz fölött is vibrál a levegő. Keress olyan helyet, ahol mindenütt nyugodt fölötted a légkör. Hideg téli éjszakákon erre jó esélyed van.


A bolygók pedig azért bolygók, mert nem egy helyen vannak az égen! Egy adott pályán mennek - meg lehet nézni, hogy az adott időben éppen hol vannak.

2009. okt. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak érdeklődöm, hogy milyen távcsöved van(felbontás) és ezzel mekkorának láttad a vénuszt? Engem is érdekel a téma csak félek hogy veszek egy drágább távcsövet és csak fényes pontokat fogok látni a bolygókból.
2009. okt. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Javítok: nem felbontás hanem lencse átmérő és nagyítás
2009. okt. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Összehasonlításhoz: Az én 24-szeres (24/40) nagyítású katonai távcsövemmel a Vénusz egy kék korong, a Jupiter egy fehér korong hajszálvékony vonalakkal és a 4 Galilei-holddal. Ugyanezzel a távcsőmérettel a Hold már nagyon szép. Egy egész kicsi (mondjuk 100-200x-os) csillagászati távcsővel már jól látszanak a galaxisok és planetáris ködök is. Igazából ezen a szinten már az állványozásnak kell nagyon profinak lennie, arra is oda kell figyelni.


Kérdező: mostanában a Jupiter látható éjjel, a Vénusz hajnalban. Könnyű őket felismerni, ugyanis az égbolt legfényesebb objektumai a Napot és a Holdat leszámítva.


Amúgy itt az égbolt:


[link]

2009. okt. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2009. okt. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki a Stellarium nevű programot. A bolygók, csillagok és egyéb égitestek helyzetét nézheted meg vele, szép és ingyenes:


[link]

2009. okt. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
Mert fáznak, hideg van ám odakint.
2009. okt. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát a teleszkópom száma az 50F360N.

Van hozzá egy 20-mm-es és egy 6-mm -es szemlencs+ 3* nagyító! ha a 20-ast használom akkor 18* nagyítást ha a 6-ost akkor 60* nagyítást kapok+még a 3* nagyító ha belerakom. Nemtudom h ezzel lehet-e már látni majd abolygókat mert a hol kiváló és szép barmi közelre hozza!Amúgy az ára 8 e forint volt!

2009. okt. 5. 21:51
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
ezért lőtték fel a Hubble távcsövet,a vibrálás és a lég és fényszennyezés miatt nem lehet rendesen fotózni semmit a földről.
2009. okt. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!