Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A vörösbornak a zöld üvegben...

A vörösbornak a zöld üvegben milyen színe van és miért?

Figyelt kérdés

#bor #szín #zöld #vörös #ADDITÍV #SZUBTRAKTÍV
2013. máj. 28. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

Nem láttál még vörösbort zöld üvegben? Hol élsz te? Iránban?


Háromféle színreceptor van az emberi szemben. Az egyik a vörös (Red) fényre a legérzékenyebb, a másik a zöldre (Green), a harmadik a kékre (Blue). Így ezen színek megfelelő árnyalatából az összes látható színt ki lehet keverni, mint arra ékes példa a monitorod is. Egy tárgyat olyan színűnek látsz, amilyen szín róla a szemedbe érkezik. A vörösbor csak az R-et veri vissza, a zöld üveg viszont csak a G-t engedi át, így borról a szemedbe igen kevés látható fény jut, tehát a színe…

2013. máj. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kék?
2013. máj. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy van! Kék! Hogy jöttél rá?


[link]


Na még egyszer, a logika kedvéért.Van háromféle elem a boltban, laposelem, AA-s ceruzaelem és góliátelem. Otthon nincs elemed, a játékautódba AA-s kell, viszont én gonosz vagyok, és csak laposelemet engedek neked hazavinni a boltból. Otthon góliátelemet fogsz tenni az autódba?

2013. máj. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez esetben kérem a panaszkönyvet.


Tudom, hogy a helyes válasz a fekete, csak szórakoztam :)

2013. máj. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel a bor nagyrészt a vörös fényt engedi át, az üveg a zöldet, ezért elvileg a bor feketének látszik, gyakorlatilag meg a két "színszűrő" által ki nem szűrt színek keverékét látni.
2013. máj. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!