Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem működik (nem próbált...

Miért nem működik (nem próbáltam, de hát termodinamika. ) ez az örökmozgó?

Figyelt kérdés

[link]

Úgy gondolom, ezért működne:

Leírás az alábbi képhez:

Ahogy látszik a szerkesztett képen, a fekete vonalak rövidebbek, mint a lilák, ami azt jelenti, hogy "menetirányba" nagyobb a vonzás. mint "hátrafelé" = a belső szerkezet "előre" mozdul. A mágnes piros (vagyis déli) pólusánál ugyanígy behúzhatnám a vonalakat, és egy kis gondolkodással rá lehet jönni, hogy a déli pólus az északinak segít. Ezáltal, ha elég kicsi a csapágy ellenállása és elég erős a mágnes, létrahoztuk az örökmozgót?

[link]

Nekem is feltűnt, hogy a mozgó belső mágnes északi pólusát a külső, nyugvó mágnesek északi pólusaihoz is hozzá kellett volna kötnöm. Azért nem tettem, mert egy kis gondolkodás után belátható, hogy a "menetirányba" való taszítás kisebb, mint a "menetirányba" való vonzás.

Kész az örökmozgó?



2013. máj. 28. 18:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
30%

Ha eltörik egy mágnes, az ugye taszítja egymást a tőrés mentén.

-Hát nem.

Képtelenség vissza összenyomni.

-Hát nem.

Ebből az következik, hogy a különböző neműek taszítják egymást.

-Hát nem, a különböző neműek vonzzák egymást + - É D fiú lány vonzalom.

Ha megfordítod az egyiket, akkor összetapadnak. és Így alkotnak egy teljes mágnest egymás erőterét erősítve.

-Ez sem igaz ,ha így lenne párezer ft ból otthon bárki össze tudná rakni a 200e ft os bolti mágnest sok pici egymásratapasztásából ,és ha kettétörsz egy mágnest és visszaragasztod az már nem olyan erős mint a törés előtt ,próbáld ki egy jó drága mágnessel :D na lol.

Hallottam már véleményt, hogy, hogy tőréskor pólusváltás történik, na de mi készteti a pólusok felcserélődésére, ami még lényeges kérdés, hogy mi dönti el, hogy melyik felében cserélődnek a pólusok?

-Vedd már észre hogy szó nincs pólusváltásról ,azt hogy a törés mentén hogy alakulnak az erőterek a mágnesgyárban döntik el amikor egy adott terv szerint belefagyasztják az áram útját ,útjait a mágnesanyagba.

ÉS ITT VAN A "SZABADENERGIA" ELREJTVE! Mert a taszítás, vonzás az a materiális világunk része.

-Eddig is tudtuk hogy nem a szellemvilág része nem mondtál semmit.

Ebben nincs Szabad energia. De a pólusváltásból már brutális mennyiséget lehet nyerni.

-Csakhogy nem létezik ilyen jelenség hogy pólusváltás.Egy dolog létezik amiről tudjuk hogy többlet energia lép ki és ez az atomrobbanás.

2013. jún. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!