Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaha eljut oda a tudomány,...

Valaha eljut oda a tudomány, hogy megoldják, férfiak is tudjanak gyereket szülni? Egyáltalán mi kellene ehhez?

Figyelt kérdés
2008. jún. 19. 08:37
 1/10 anonim válasza:
95%
Nem tudom mi kéne hozzá, de nekem már a kérdés is morbid egy kicsit. Mért kéne egy férfinak szülnie? Persze biztos a kiváncsiság. De szerintem ez így jó. Inkább arra kéne valamit kitalálniuk, hogy azok a nők is szülhessenek, akiknek most nem lehet babájuk. Én ezzel nem akarom bántani senki lelki világát. És tudom, hogy vannak egyedűl álló férfiak, akik szintén szeretnének gyereket. Még akkor is ha nincs mellettük nő. Mi nők ebből könnyebb helyzetben vagyunk, hisz egyedűl is válalhatunk babát. Minél tovább gondolkodom a dolgon annál kevésbé tartom morbidnak. Mármint lelki oldalról. De a természet már csak ilyen. Az élet legcsodálatosabb dolgáért cserébe, minden hónapban meg kell szenvednünk kb. 5 napig. :))) Valamit valamiért.
2008. jún. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Elméletben megoldották. Ahogy előfordul méhen kívüli terhesség - és volt rá példa, hogy előrehaladott már mire észrevették – , ehhez hasonlóan a férfi hasüregében is megtapadhat és fejlődésnek indulhat egy magzat. De minek?

Hormonokkal kéne stimulálni a kispapát, és közben megelőzni a komplikációkat vérzést, fertőzést a hasüregben. És mindezt miért? Hogy egy (a beavatkozások miatt) nem biztosan egészséges gyermeket hozzon világra. Egyszerűbb szerintem teljesern mesterségessé tenni a születést. Egyszerűbb, biztosabb és legalább olyan hátborzongató, mint egy terhes pasi.

Harmóniában a természettel... ez legyen inkább a cél. :))

2008. jún. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
70%
Konnyen el lehet kepzelni egy pocakos ferfit, apum is aval gunyolodik hogy neki nagyobb a pocakja mint nekem :-) pedig 18 hetes elmultam.Mivel nincs mehe egy ferfinak nem hiszem hogy csak hasfalon megtapadna, honnan kapna az *eledelt*?Es a szules..hat csaszarral..azert megneznek egy ferfi huvelyultrahangot :-)))
2008. jún. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A férfiaknak nem olyan a testfelépítésük hogy meg tudják szülni a gyereket.Esetlek ha egy megterméenyített petesejtet beleoperálnak a pasik hasába.De így szerintem nem jó mert a pasik csípője is keskenyebb és sehol nem tudják kiszarni a gyereket.Ha nincs orvos a közelben vagy a a szülészetre is bevezetik a várólistát a pasi addigra tuti kipurcan.
2008. jún. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Nem akarlak megbántani, de ez a kérdés egy nagy marhaság. Miért akarna egy férfi szülni? Ahozz, hogy biológiailag alkalmas legyen a szülésre, tulajdonképpen teljesen nővé kellene alakítani.
2008. jún. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
48%
A nők ettől gyönyörűek és varázslatosak,hogy ilyenre képesek vagyunk és ezt nem kéne megosztani velük,még ha lehetne is sztem.:)Ez egy olyan dolog amire csak mi vagyunk képesek-életet adni egy másik embernek:)
2008. jún. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 mondta jól: a kérdés elvben megoldható.

A zigóta meg tud telepedni a férfi hasüregében is (mint ahogy a nőben is). Nincsenek csodák: ugyanazokkal a mechanizmusokkal tapad meg, és növeszt magának ereket, mint a méhben.

Azonban a férfi csak 3 hónapig képes hordani - és végig veszélyeztetett.

Természetesen megszülni sem tudja: műtét kell.

A 4-5 hónapos magzatot ma már sokszor életben lehet tartani.

Úgyhogy már csak a kettő közötti időt kell lecsökkenteni, hogy ez megoldható legyen.

De a béranya sokkal egyszerűbb megoldás (elvben. Gyakorlatilag a gyerek az övé lesz - és csak akkor mond le róla, ha akar. Ha nem akar, fejreállhat a 'bérlő' - és még tartásdíjat is fizethet 20 évig).

2008. jún. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az élet legcsodálatosabb dolgáért cserébe, minden hónapban meg kell szenvednünk kb. 5 napig. :))) Valamit valamiért."

Tévedsz.

Van olyan méhlepényes állat, amelyiknek nincs havi vérzése.

A méhnek ott is van ciklusa - de a változás nem olyan nagy, hogy le kellene válnia. Szépen visszafejlődik minden alkalommal.

A havi vérzés nam a gyerekszülés tartozéka, vagy ára.

Ha a férfiak szülnék a gyereket, már réges-régen meg lenne oldva, hogy ne kelljen elszenvedni a havi vérzést. A probléma megoldható, csak a biztonságérzet (végre megjött!) miatt nem merik alkalmazni. Így is van olyan fogamzásgátló, amelyikkel csak 3 havonta van vérzés. Illetve lehet hogy már azt a változatot is alkalmazzák amelyiknél tényleg nincs havi vérzés. Csak ott vigyázni kell, és időnként ellenőriztetni, nem terhes-e?

2008. jún. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát..elsősorban petefészek kéne amit nem hinném h valamikor is be tudnának "ültetni" egy férfi testébe.

Másodszor pedig hol jönne ki a gyerek?

2008. aug. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A férfiak férfiak maradjanak, a nők pedig nők!
2009. júl. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!