Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Helyes így a kloroplasztisz...

Helyes így a kloroplasztisz felépítése?

Figyelt kérdés

A kloroplasztiszok a fotoszintézist végző sejtszervecskék, tartalmaznak fotoszintetikus pigmenteket, klorofillokat, karotinoidokat.


Felépítésük:

Kettős membránréteg határolja, a külső réteg az ER-ból származik, a belső egy bekebelezett baktérium sejtmembránjából származtatható.


És itt jön egy rész, amiben nem vagyok biztos.


Én úgy értelmeztem, ezen a kettős membránrétegen belül van a sztróma, ami kitölti a belső teret. De akkor mi az a tilakoid membránrendszer? Az most pontosan hol van? Meg az intratilakoid tér? A nevéből kiindulva ez a tilakoid membránrendszerben van.



2013. máj. 31. 16:37
 1/2 Ozmium42 ***** válasza:

Üdv!


A tilakoid-rendszer úgy épül fel, mint egy oszlop pénzérmékből. Az egyes "pénzérméket" granumoknak hívják, és össze vannak kapcsolva egymással, így alakul ki az oszlop szerű struktúra, és néhol az oszlopok között is van összeköttetés. Viszont az egyes granumok közvetlenül nem közlekednek sem egymással, sem az őket körülvevő strómával.


[link]

2013. máj. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezek az ábrák nagyon jók.
2013. máj. 31. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!