Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mindenki tudja, hogy globális...

Mindenki tudja, hogy globális felmelegedés van (talán a gáztűzhelyek megjelenése óta már), de emellett a Föld bolygó közeledik, vagy távolodik a Nap-tól?

Figyelt kérdés
A természet korrigál?

2013. jún. 14. 20:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A Föld pályája jelen ismereteink szerint stabil, azaz az átlagos Nap-Föld távolság belátható időn belül nem fog számottevően változni.

A "természet" nem korrigál semmit, mivel nincs mögötte semmiféle tudatos akarat, csak természetes kölcsönhatások összetett rendszere. A globális felmelegedés egy rakás folyamat eredője, amelyek között léteznek pozitív és negatív visszacsatolások is.

2013. jún. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ha igaz az, hogy az univerzum tágul, akkor az azt jelenti, hogy minden egyes objektum, ami az univerzum része, az távolodik egymástól. (Szerintem)
2013. jún. 14. 21:57
 3/19 anonim ***** válasza:

Úgy gondolod, hogy a Föld távolodása hűlést okoz?

A Föld pályája eléggé stabil. de a mozgás közbeni árapályerők (nem a Hold hatására gondolok!)okozta energiaveszteség miatt picit közeledik.

Mellékesen a Föld akkor van közelebb a Naphoz, amikor az északi féltekén tél van. A hidegebben a Nap fényének kisebb beesési szöge okozza.

2013. jún. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
De ezt a nagy bumm elmélet is alátámasztja, mert ugye azt mondja, hogy először volt egy anyag, ami az ősrobbanás következtében szétszóródott, majd folyamatosan távolodtak, és én arra gondoltam, esetleg még most sem állt meg ez a távolodás.
2013. jún. 14. 22:01
 5/19 A kérdező kommentje:

És az még senkinek nem jutott eszébe, hogy az északi féltekén több a szárazföld, és a déliben több a víz, ami alap esetben hideg és nyeli az energiát?


"A fény hullám is és részecske is. A víz is hullám is meg részecske is. De talán alap állapotban mikor nincs felmelegítve, akkor épp azért olyan hideg, mert nincs benne olyan energia mint a fény. S talán ezért lassabb mint a fény. Van a fénysebesség, meg van a víz sebesség. De a víz sebesség nem olyan mint a fény sebesség, mert a fény a saját energiájával mozog, a víz mozgásához viszont valami másból kell energiát nyerni, ami mozgatja."


"Nincs semmi ami hűtené a Marianna árkot, a víz önmagában hideg, amikor nem melegíti fel a Nap."

2013. jún. 14. 22:05
 6/19 anonim ***** válasza:
Végül is a Földpálya excentricitásának változása is okozhat kis hőemelkedést / vagy csökkenést, és tényleg messzebb kerülünk a Naptól.
2013. jún. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Én ezt az elméletet elhiszem:

https://www.youtube.com/watch?v=oJfBSc6e7QQ

Sőt, szerintem a Nap is "növekszik" (A gyakorlatban véve egyre nagyobb hőt ad.)


És erre értettem rá azt hogy a természet "korrigál".

2013. jún. 14. 22:39
 8/19 A kérdező kommentje:

www.muszti.hu


Talán van némi "tudományos" alapja.

2013. jún. 14. 22:41
 9/19 anonim ***** válasza:

a Nap sok mindent csinál, de nem növekszik !

Legalábbis egy ideig, ha nem tudja tovább tartani a hidrogén féle magfúziót akkor a mi Napunkból valószínűleg egy vörös óriás lesz, és többszörösére meg fog nőni. De az még nagyon messze van, kb az élete felénél tart.

2013. jún. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ezek hablatyok. Az írója hallott ezt-azt, de semmit sem értett meg.
2013. jún. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!