Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg ezt hallanánk a...

Tényleg ezt hallanánk a Neptunuszon?

Figyelt kérdés

Üdv.


Egyszerű a kérdésem. Van egy videó, ami a Voyager űrszonda felvételeit mutatja be, hang formájában. Próbáltam utánanézni, de annyira részletesen, és bonyolultan írják le, hogy én abból csak a kötőszavakat értettem meg.


Eltudná nekem magyarázni, hogy tényleg mi ez a hang? Az űrben így lehet hallani? Vagy ha lehetséges lenne a Neptunuszhoz közel menni, akkor ezt hallanánk?

Még egy kérdés, ezért már nem akarok új kérdést nyitni, de ez már régóta izgat, de sehol se írják le( talán azért, mert senki se lehez olyan hülye, hogy ilyet kérdezzen).


Ugye a Neptunusz gázai nagyon sűrűek, sokszor fémes tulajdonságokkal is bírnak már elég mélyen. Akkor le lehetne szállni oda? Mondjuk egy űrhajóval? Vagy túlélné egy ember egy szkafanderben ott?


Köszönöm mindenkinek a válaszait, a videó pedig itt van:

http://www.youtube.com/watch?v=cq1QW1U1wiM



2013. jún. 14. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Az űr nagy részében semmit sem lehet hallani, ugyanis nincs közvetítő közeg, ami a hanghullámokat továbbítaná.
2013. jún. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Durván: egy hasonló jelalakú hangot csináltak, mint amit a Voyager rádióhullámokból észlelt. A kettőnek nincs több köze egymáshoz. Egyrészt az űrben a Neptunusz atmoszféráján kívűl légüres tér van ezért hallani semmit nem tudnál, másrészt a szemeddel az elektromágneses hullámok egy részét tudod észlelni (a fényt), a füleddel meg a mechanikai hullámok egy részét.
2013. jún. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek rádió hullámok, ezt a füleddel nem lennél képes hallani, ugyan úgy, ahogy a rádiót sem tudod befogni a füleddel, csak a megfelelő készülékkel. Minden égitestnek van egyébként ilyen "hangja", elég meghallgatnod egy pulsart, vagy akár a napunkat.
2013. jún. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy kis ízelítő

[link]

2013. jún. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!