Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Differenciálegyenletek elmélete?

Differenciálegyenletek elmélete?

Figyelt kérdés

Egy f függvény Lipschitz tulajdonságú, ha:

|| f(t,x) - f(t-x')|| = vagy < || x-x'|| * c, ahol c eleme R-nek. Rákerestem a Lip. tulajdonságra, [link]

de nem értem így se. Leírja a wiki, hogy ezek szerint a függvény meredeksége csak +c és -c közötti lehet, de miért? Ezt nem értem.


2013. jún. 15. 15:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt se értem, hogy ebből miért következik a Picard-Lidelöf tétel.
2013. jún. 15. 15:27
 2/3 A kérdező kommentje:

Illetve, hogy fejezem ki a differenciálegyenlet általános alakjából a n-edrendű deriváltat?

F(t, x(t), x'(t), ..., x^n (t) )=0 ~ általános alak, ebből

x^n (t)= ?

Örülnék neki, ha valaki válaszolna a kérdéseimre.

2013. jún. 15. 15:47
 3/3 anonim ***** válasza:

A Wikipédia szelőkről beszél, nem meredekségről, bár a kettő nyilván összefügg. Az állítás úgy jön ki, ha átrendezed az egyenletet:


Abs(f(x)-f(y))/Abs(x-y) < L


A bal oldal nem más, mint egy tetszőleges szelő meredeksége. A tulajdonság arról szól, hogy a függvényben sehol nem tudsz berajzolni olyan szelőt, ami függőleges (vagyis a meredeksége végtelen). ekkor Lipschitz tulajdonságú.

2013. jún. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!