Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tuja valaki, milyen gomba ez?...

Tuja valaki, milyen gomba ez? Erdélyben volt szedve lombhullató (gyertyán, tölgy) erdőben, június közepén. Csak az válaszoljon, aki biztos benne. Van gombás könyvem, de nem találtam benne.

Figyelt kérdés
[link]

2013. jún. 16. 08:40
 1/4 galambd ***** válasza:

Szerintem vidd el egy gombaszakértőhöz, ne itt kérdezd meg, mert:


1, Nem biztos, hogy ilyen képről azonosítani lehet

2, Nem biztos, hogy aki azt állítja magáról, hogy nagyon ért hozzá, tényleg szakértő és ha bármi bajod lesz a gombától, hiába hivatkozol arra, hogy a Pistike, aki magát szakértőnek nevezte, azt mondta az interneten, hogy ez ehető


:-)

2013. jún. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de azért gondolhatod, hogy nem így gyűjtöm a gombákat:D Szedek valamiket, megkérdem az interneten, aztán - amire azt mondja Pistike, hogy ehető - elkészítjük és megesszük. Egyszerűen csak találtam egy általam ismeretlen gombát. Hazahoztam, kerestem a gombás könyvben, nem találtam. Kérdeztem pár úgymond gombaszakértőt, ők sem ismerik. A gombáról elkészítettem a fényképet, a gombák pedig a kiskert komposztjába kerültek. Ennyi. Ám azt reméltem, hátha valaki felismeri, tud adni tanácsot, én még rákeresek, utánanézek és megismertem egy új gombát. Ha nem is mérgező, meg nem biztos, hogy fogyasztható is.
2013. jún. 18. 11:11
 3/4 A kérdező kommentje:
Elírtam a címben:D Szóval: Tudja valaki...
2013. jún. 18. 11:13
 4/4 anonim válasza:
Mi az ilyet "bolond gombának" hívjuk :D
2013. jún. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!