Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezt az elméletet ki tudná...

Ezt az elméletet ki tudná Bizonyítékkal megerősíteni vagy cáfolni?

Figyelt kérdés
A Hold távolodása okozza a Földön a víztömeg növekedését.

2013. jún. 17. 15:12
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem fagynak meg, hisz űrruhába vannak, meg a nap is süti őket.
2013. jún. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:

13:27


Akkor gondolom a parabolikus grafikon kiterjesztve, mert ugye a parabolikus ábrázolás végtelen, mint a Hertz. Nincs eleje se vége, folyamatosan ismétlődik, mint hullám, vagy rezgés. (Bocsánat a hanyag fogalmazásért.)

2013. jún. 18. 14:56
 33/54 anonim ***** válasza:

"A hőérzetre gondoltam."

Szerintem 100-150 km magasan nem igazán beszélhetünk hőérzetről. :))


Egyébként a hőérzet hogyan fog majd a földi vízszintre hatni? (Hogy visszakanyarodjak.)


Amúgy a zselés palacknál kicsit elvesztettem a fonalat. :)

2013. jún. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 Salamon Bálint ***** válasza:
A kérdező véletlenül nem épp az ár-apály jelenségre gondol? Az valóban a Hold hatása miatt van, de semmiféle víztömeg növekedést nem okoz.
2013. jún. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 Salamon Bálint ***** válasza:

Kedves kérdező:

Nehéz úgy fizikai elméleteket bizonyítani vagy cáfolni, ha maga az elmélet megalkotója nincs tisztában matematikai, fizikai alapfogalmakkal és alapelvekkel. Mintha azt akarnád bebizonyítani, hogy "a Marson a 2+2=5 mert ott nagyobb a gravitáció".

2013. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:

Sir17/ Milyen butaság ez? amit írtál" Ahogyan a Hold egyre távolodik, úgy egyre több víz van, ami kitölti a növekvő bolygó által hagyott extra teret."


A Holdnak semmi köze ahhoz, hogy a Földön mennyi viz van. A hold nem egyéb mint egy "kolonc a Föld nyakán", de a földi természeti viszonyokat, mint a kéregmozgáshoz vagy épp víz mennyiségéhez semmi köze!


A viz a Föld anyagából szabadult fel, a kéregmozgások pedig a kéreg alatti láva-massza nagy erejű forgásától, és nyomásától ered.


Ha pedig a a globális felmelegedés egyik okát nézzük, (mert az ember is rengeteget ártott a természet egyensúlyának, felborításával) és abból következő tengerszint emelkedést, az szintén a Földünk belső fokozatos átforrósodása miatt történik és sajnos a század végére az is elképzelhető, hogy a sarki-jeges területek felolvadása miatt 1m-t is, emelkedhet az óceánok, tengerek víz -szintje

2013. jún. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
0%

Aztán a Holdnak nincs gravitációs energiája, se annak valamiféle kisugárzása. Gravitációja csak ÉRETT"" bolygónak van, mint a Földünk vagy a Szaturnusz, amelyben egy nagy Energia keletkezett a belső átalakulás, anyag felbomlás miatt és a belső már forróvá lett anyag forgása miatt. S bár a Szaturnusz külsőleg fagyott ház bolygó,de meggyőződésem, hogy a belső anyag-szerkezete már forrásban" van, mint a Földünk anyaga is.


A Hold csak "sztatikus" felszíni feszültséggel rendelkezik,- de az nem gravitációs Energiának a kisugárzása. De egy üvegben levő víznek a stabilitását már nem zavarná meg.


Ami pedig a betett "inglis" videót illeti amiből egy kukkot se értettem, mert én a ruszkiból" érettségiztem-- viszont a föld ábrázolása a szárazföldek kialakulása és változása nem egy új valami, az én időmben" is ezt tanították 50 évvel ezelőtt!


Viszont azt kellett látnom az elmúlt 50 év alatt, hogy a geofizikusok ma is épp úgy halandzsáznak, mint annak idején, mert elméletileg a geofizika, semmit nem haladt előre! Holott a Földünk HALDOKLIK!!

2013. jún. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
100%

mami,


Ügye tudsz arról, hogy gravitációd neked is van?


Sőt, egy tízemeletes háznak is? Sőt, egy tízemeletes ház 100m-ról nagyobb gravitációs hatással van rád, mint pl a Merkúr bolygó?


De tovább megyek - mindennek van gravitációja. Egy üstökösnek is, ami pedig végképp fagyott.


Ha ennyire nem értesz hozzá, legalább ne magyarázd ilyen hévvel a sületlenségeket...

2013. jún. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
mami a te tudásod tényleg 50 éves. Már ha 50 éve hülyeséget oktattak.
2013. jún. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:

Tömege van a holdnak tömege a Merkúrnak, de az nem gravitációs energia.


De tudjátok lehet, hogy 50 éves a tudásom, de az elmúlt 50 év alatt se határozták meg, hogy milyen energia a gravitáció?


Érdekes, a gravitációs energia értéke helyett a számításaikhoz a fizikusi elmék" Einstein Tér-idő geometriai számítását helyettesítik be.Miért mert fogalmuk sincs arról, mi a gravitációs erőt létrehozó energia?

2013. jún. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!