Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tetőablakon keresztül miért...

Tetőablakon keresztül miért kisebb a szellőzés/légáramlás? Hogyan lehet javítani? Elvileg a meleg levegő felfelé száll. A nyitott ablakban érezni is a kinti hűst, de fél méterrel beljebb áll a meleg levegő. Ahelyett, hogy szállna kifelé. Küldjem tán?

Figyelt kérdés
Nálunk a tetőtérben meleg van. Most is 30 fok. Kint már hűvösödik. Este 21 fokig hűl kint. Az összes tetőablak nyitva. Vannak északi és déli és keleti ablakok. mégsem hűl a lakás reggelre 25 fok alá.

2013. jún. 20. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkora hőkülönbség nincs, hogy ez jelentős légmozgást eredményezzen. Tehát igen, küldd. Mondjuk az északi ablakokhoz tegyél ventilátort és fújasd velük befelé a levegőt. A bentit így kinyomod a déli és keleti ablakokon.

(Azért így érdemes szerintem, mert az északi oldalról talán hűvösebbet tudsz befújni, mert ott a tetőt nem forrósította annyira fel a nap.)


De azt ne is várd, hogy a lakás 21 fokra lehűl, mert a falaknak több idő kell, sajnos egy éjszaka alatt nem tudnak kellően áthűlni.

2013. jún. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha társasházi lakás, és biztonságos a lépcsőház, akkor este felé, amikor már nincs nagy hőség, nyisd ki a lakásajtót és a folyosón az ablakokat. (Legalább addig, ameddig valaki ébren van; de akár éjszakára is, a körülményektől függően.)

Ha nem társasházi lakás, akkor a tetőtérben tartsd nyitva az ajtó(ka)t, plusz a földszinti bejárati ajtót (és az ablakokat) is, ameddig csak lehet.

Így jobban mozog a levegő, ami egyrészt kellemesebb, másrészt egy picit jobban kihűlnek a falak.


Viszont napközben, amikor nagyon nagy a hőség, érdemes becsukni az ablakot, ha van redőny, és máshonnan szellőztetni (a folyosóról vagy a földszintről). Ha nincs redőny, akkor marad az előző minden-tárva-nyitva megoldás, hogy jó kis huzat legyen.

2013. jún. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, a lépcsőház biztonságos. Használjuk is ilyenkor a kémény-hatást. Ha itthon vagyunk, lefekvésig nyitva van az ajtó. Ennyit ér, sajna.

Ami nálun plusz hátráltató viszont, hogy nem billenő tetőablakaink vannak, hanem a tetővel párhuzamosan kiemelkedőek. Így igazán kitárni nem tujuk őket. csak az ablak körül/alatt keletkező 20 centis résen jár a levegő.

(télen azért az ia elég nyors..)

2013. jún. 21. 13:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát akkor ez a baj. Erre sajnos nem tudok megoldást. Gondolom, ha ki lehetne akasztani vagy támasztani, azt tennétek. Úgyhogy legfeljebb egy ablakcsere jöhet szóba, az viszont nem kevés pénz.


Egyébként én laktam lapos tetős házban, amit ráadásul körbesütött a nap. Az nagyon klassz volt, hogy három égtáj felé volt kilátás. Viszont a nagy hőségek idején egész éjszaka nyitva tartott ablakoknál is csak 25 fokra ment le a hőmérséklet, mint nálatok; és egy-két óra múlva már 28 volt... :(((

A fürdő volt a lakás leghidegebb helyisége; elég sokat voltam ott ilyenkor, befeküdtem a kádba hűsölni. :D

2013. jún. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

igen, ablakcsere nem olcsó játék, de felmerült már, meg a légkondi is. Kádban hűsölés nálunk is ment.

Jee, most csak 25 fok van!

2013. jún. 23. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!